+ תגובה לאשכול
תוצאות 1 עד 21 מ 21

אשכול: חרם הצרכנים הגדול נגד יוקר המחייה בחסות אוסם יוצא לדרך.

1. חרם הצרכנים הגדול נגד יוקר המחייה בחסות אוסם יוצא לדרך.

שם: IMG_20170630_162301.jpg
צפיות: 695
גודל: 184.4 קילובייט

2. חרם הצרכנים 'הגדול' לא נסחפת??? מה עם עלית?? אתם מתחילים להזכיר לי את הרב אמנון שהחרים את כל הזמרים, כל ההכשרים את כל משרדי הפירסום (ובסוף סגר את העתון), את כל אירגוני התשובה, את עלית ושטראוס, את הפלאפונים הכשרים, ומה לא.. עכשיו שאני חושב על זה אתם מאוד מתאימים, מה דעתכם לשתף פעולה??? לדעתי זה רעיון מצוין! ברצינות תחשבו על זה!
    ואם זה יקרה על תשכחו מי העלה אץ הרעיון ראשון
    שבת שלום

סהדי שקרי אורח
    הכל שקר וכזב.
    כל חרם זה, הוא מכמה נבובי מוח אנשי הפלג הידוע בהתלהמות
    הם החליטו משום מה להחרים את אוסם, עקב פרסומם ביתד
    ואכן הם חוזרים השכם והערב בקווי חדשותיהם על החרם הגדול.

אלא שהם יודעים שלא יצליחו לסחוף כך כמות של אנשים, וגם אנשיהם המועטים לא כ"כ יישמעו לזה, ולא יורגש מאום בציבור.
    מה שמוכיח שהם עצמם יודעים על גודלם האמיתי, ועל המשמעת שיש או אין להם על מאמיניהם המפוקפקים
    ועל כן ממציאים שיש חרם אחר בגלל יוקר המחיה, שיהיה סיבה אמיתית לכמה אנשים לא לקנות אוסם
    אלא שזה יחזור כבומרנג, שגם אם יהיו כאלו שלא יקנו, אוסם לא יפרשו זאת כמשהו ששייך לפלג ההזוי והמוזר, אלא לחרם בגלל יוקר המחיה

4. ציטוט אסי אוסק אמר: צפיה בהודעה
    חרם הצרכנים 'הגדול' לא נסחפת??? מה עם עלית?? אתם מתחילים להזכיר לי את הרב אמנון שהחרים את כל הזמרים, כל ההכשרים את כל משרדי הפירסום (ובסוף סגר את העתון), את כל אירגוני התשובה, את עלית ושטראוס, את הפלאפונים הכשרים, ומה לא.. עכשיו שאני חושב על זה אתם מאוד מתאימים, מה דעתכם לשתף פעולה??? לדעתי זה רעיון מצוין! ברצינות תחשבו על זה!
    שבת שלום
    אני מאמץ את הרעיון להחרים גם את עלית. שוואיה שוואיה, פרה פרה (לא דווקא של עלית). בהחלט 'אסם' (וגם עלית) הינן חברות פגיעות מאוד, שיכולות לשחק אותה 'מוישה גרויס', אבל ניתן לפגוע בהם בצורה עמוקה אם יעשו את הדברים נכון. יש לכל מוצר שלהם, מתחרים נהדרים ברוב הגזרות שאיכותן שווה אם לא למעלה מכך ומחירם נמוך בכמחצית. אגב, בשוק מוצרי החלב חוותה 'תנובה' התרסקות במכירות לאור ריבוי המתחרים, מה שגרם להוזלה משמעותית בכל הגיזרה. אשמח אם מישהו יסביר כאן, במה טובה למשל הפסטה של 'אסם' מהפסטה של 'טעמן'? ועוד ברמה שמצדיקה פער מחירים של פי שלוש!
    לדעתי צריך ליזום פניה של מארגני החרם ליצרנים של מוצרים שבהם חסרים מתחרים לאוסם (כמו בקפה 'טסטר צ'ויס שמשווק על ידי אסם) ולהציע להם להצטייד בכשרות מהדרין ומחיר אטרקטיבי ויאללה לכרסם במכירות של 'אסם'. תכלס' כולם ירוויחו מכך, אפילו הנורווגים...

5. וזה מעניין אותנו כי?
    (אצלנו בכפר ממילא אף פעם גם לא קנו אסם. מחירים של בית מרקחת זה. יש איטריות זולות פי חמש מטורקיה!)

היודע לשאול אורח
    ציטוט אסי אוסק אמר: צפיה בהודעה
    חרם הצרכנים 'הגדול' לא נסחפת??? מה עם עלית?? אתם מתחילים להזכיר לי את הרב אמנון שהחרים את כל הזמרים, כל ההכשרים את כל משרדי הפירסום (ובסוף סגר את העתון), את כל אירגוני התשובה, את עלית ושטראוס, את הפלאפונים הכשרים, ומה לא.. עכשיו שאני חושב על זה אתם מאוד מתאימים, מה דעתכם לשתף פעולה??? לדעתי זה רעיון מצוין! ברצינות תחשבו על זה!
    שבת שלום
    רק להסביר לך משהוא קצר.
    חרם ככלל וחרם גדול, לא מחייב ש100% צרכנים יפסיקו לקנות מוצר מסויים.
    כל % שירד מסך המכירות של החברה הוא נזק משמעותי.
    תיקח לדוגמא חנות מכולת, קיוסק וכל עסק אחר.
    כשהוא בונה את התחשיבים שלו הוא לוקח בחשבו את כמות הצרכנים שייכנסו לעסק.
    אם נתח הרווחים שלו עומד על 10-15% בדרך כלל, הרי שכיפסיד 10% מלקחותיו העסק מתחיל לקרוס.
    גם חברה גדולה כמו אוסם, מפסידה והרבה, מכך שאפילו רק 3000 משפחות יפסיקו לרכוש את מוצריה.
    ההבדל בין הרב אמנון יצחק לכל קוצה שתטיל חרם צרכני כלשהוא, הינו שלרב אמנון אין גרעין קשה ולו של 100 משפחות.
    אני מקווה שאם תרצה תבין.

זלדקן אורח
    ציטוט سمير אמר: צפיה בהודעה
    וזה מעניין אותנו כי?
    (אצלנו בכפר ממילא אף פעם גם לא קנו אסם. מחירים של בית מרקחת זה. יש איטריות זולות פי חמש מטורקיה!)
    האיטריות מטורקיה תפלים וחסרי טעם לחלוטין, ובעלי מרקם של שקדי מרק רטובים.

שתיך טפי אורח
    באם אמת הדבר, לענ"ד אלו שמערבים מאבק השקפתי במאבק צרכני/חברתי הם בעוכרי בני התורה - תהיינה כוונותיהם טהורות ככל שתהיינה.

אברהם אורח

אני כל השנה מחרים את אסם

למי יש כסף לזרוק על המוצרים היקרים של אסם? אני קונה אטריות, שקדי מרק, פתיתים, תיבול לשניצל וכו וכו של חברות פשוטות וזולות ואין שום הבדל בטעם, תאמינו לי, חבל סתם לזרוק כסף לפח/לכיס של טייקון.

10. ציטוט היודע לשאול אמר: צפיה בהודעה
    שבת שלום
    רק להסביר לך משהוא קצר.
    אם נתח הרווחים שלו עומד על 10-15% בדרך כלל, הרי שכיפסיד 10% מלקחותיו העסק מתחיל לקרוס.
    גם חברה גדולה כמו אוסם, מפסידה והרבה, מכך שאפילו רק 3000 משפחות יפסיקו לרכוש את מוצריה.
    ההבדל בין הרב אמנון יצחק לכל קוצה שתטיל חרם צרכני כלשהוא, הינו שלרב אמנון אין גרעין קשה ולו של 100 משפחות.
    אני מקווה שאם תרצה תבין.
    מה שאני יכול להגיד על דבריך זה: נחיה ונראה, נחיה ונראה האם החרם מזיז לראשי אוסם. נחיה ונראה.

אגב, הסיפור של אוסם יכול ללמד הרבה על הפלג, כי כולם מבינים את המטרה האמיתית של החרם, לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין שלעסקני הפלג לא ממש מעניין יוקר המחיה. אלא שזוהי דמגוגיה במיטבה! לוקחים עניין, מציגים את הדברים הבעייתים בו באמת, ואז מציעים פתרון שהוא לא ממש נכון אבל הוא משרת את הפלג. ככה עובדת דמגוגיה במיטבה. ככה זה עם אוסם, ככה זה עם הסמינרים, וככה זה עם הגיוס

11. בוא נסכם כך:
    אחוז המכירות שעולה, אם עולה, בעקבות פרסום של אוסם ביתד הוא פחות מאחוז המכירות שירד, ויורד, בעקבות החרם.
    כשתחשבו מדוע שווה לחברה לפרסם בעיתון בעשרות אלפי שח תגלו שגם בשביל קנייה של כמה מאות אנשים הדבר שווה לה.
    כעת יצא שכרם בהפסדם.

היודע לשאול אורח
    ציטוט היודע לשאול אמר: צפיה בהודעה
    שבת שלום
    רק להסביר לך משהוא קצר.
    אני מקווה שאם תרצה תבין.
    מה שאני יכול להגיד על דבריך זה: נחיה ונראה, נחיה ונראה האם החרם מזיז לראשי אוסם. נחיה ונראה.

אגב, הסיפור של אוסם יכול ללמד הרבה על הפלג, כי כולם מבינים את המטרה האמיתית של החרם, לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין שלעסקני הפלג לא ממש מעניין יוקר המחיה. אלא שזוהי דמגוגיה במיטבה! לוקחים עניין, מציגים את הדברים הבעייתים בו באמת, ואז מציעים פתרון שהוא לא ממש נכון אבל הוא משרת את הפלג. ככה עובדת דמגוגיה במיטבה. ככה זה עם אוסם, ככה זה עם הסמינרים, וככה זה עם הגיוס
    ידיד יקר,
    אני רואה שהתחלת להבין.
    אתה מסכים כבר שיש בעיות,
    השאלה היא מהו הפיתרון.

אולי תגיד לי מה לא טוב בפתרון של הסמינרים?
    בוא נאמר שאין שום בעיה בחינוך.
    האם אסור לקבוצה להתאגד ולבנות להם מוסדות שיתנהלו בדרך רבם?
    מה הבעיה שאנשים מתארגנים מכל סיבה שהיא לא לצרוך מוצרים של חברה מסויימת?

ובכלל מה עניין יוקר המחיה לכאן?
    ידיד,
    רק כשתתמקד, תבין הכל.
    תתמקד בנושא.
    איך הגעת ליוקר המחיה.

13. ציטוט אסי אוסק אמר: צפיה בהודעה
    ציטוט היודע לשאול אמר: צפיה בהודעה
    שבת שלום
    רק להסביר לך משהוא קצר.
    אני מקווה שאם תרצה תבין.

זה מלמד גם על הפלג הנורווגי. הם יעדיפו להפסיד כסף ולקנות ביוקר, העיקר שהם ידמיינו בשעת זלילת האיטריות שכבודו של הרב שטיינמן ניצל בכך, לו יהי.
    לגבי 'בני תורה', לא מלמד ולא בטיח... אף אחד לא מתיימר לשכנע שזה מצווה מהתורה לאכול טעמן, הרעיון הוא שמחרימים את המחרימים. נקודת החולשה של אוסם, הינו יוקר מוצריה ברמה כזו שרוב האנשים לא חושבים שזה מוצדק ולכן אך טבעי הוא שישכנעו אנשים לרכוש בזול ולעזוב את אוסם אגב כך. מעבר לכך, כל הלוגיקה בדבריך לא מובנת. אתה כותב שהבעיה היא אמיתית, כלומר, יש בעיה ש'אוסם' יקרה (אגב, בפירוש לא זו הבעיה של 'בני תורה' עם אוסם), אבל יש לך בעיה עם הפיתרון ש'בני תורה' מציעים. עד כמה שידוע לי, כולם מודים שחרם מוצרים אמור לפתור כזו בעיה...
    אגב, אני שמח מאוד לשמוע ממך שאתה מבין שיש בעיות עם הגיוס. זה קצת מוזר שאתה מעדיף לקבל את ההצעות לפתרון מאלה שיצרו את הבעיות, מוזר אבל זכותך לעשות כך.
    בנוסף, אני אשמח לשמוע מכבודו על פיתרון אמיתי לבעיות הנ"ל. אבל שזה יהיה פיתרון אמיתי, לא ערבוב כזה של קטשופ עם טחינה כדרככם שלא בקודש.
    שוב, פיתרונות אמיתיים, אל תערבב אותנו. אל תביא פתרונות מטופשים, כמו לעשות כנס לגננות כדי לחזק אותם לעמוד לבדן מול הבעיות וזאת שבוע בלבד לאחר שהצהרת קבל עם ועיתון ש'אין בעיות' (כמו בגיוס...). שבוע אחרי זה, תכתוב שאתה פותח וועדה (דווקא מהלך מוכר מאיפשהו...) ואחר כך תכתוב שאסור ליהיות בקשר עם המחוז החרדי ושבוע אחר כך, יתקיים סיור משותף של ראשי המחוז עם ראשי ה'חינוך העצמאי' וחברי הכנסת (שלוחא דרחמנא, כבר הזכרנו...).
    אז אנו באמת מצפים לפיתרונות אמיתיים. בבקשה...

14. לילה טוב לך מחוץ לקופסא, אציין בדרך אגב שבעיני תגובותיך הפכו להיות הרבה יותר ענייניו ממה שהיו פעם, ועל כך תחזקנה ידיך, המשך כך.
    ולגבי הפתרונות, הנה לבעית אוסם בפתרון הוא חרם! אם כי אני רוצה להפנות את תשומת ליבכם מובילי החרם לכלל ידוע שאם אין לכם תחליפים רציינים לציבור על תכריזו על חרם, כי הוא לא ממש יצליח. הציבור צועד על קבתו, ועל הטעמים שהוא הורגל אליהם, לצערנו ולצערכם. קח לדוגמא את מחאת הקוטג' שהצליחה, ותלמד ממנה, שלא חשבו יוצרי המחאה ל"החרים את תנובה", כיון שהציבור לא באמת מוכן לוותר על כל מוצרי תנובה (ובמיוחד בציבור הכללי שתנובה מוכרת לו גם עופות ובשר), למרות שהיו צרכנים שלמדו מכך והחרימו את כל המוצרים, אבל החרם הרשמי היה על הקוטג', ולכן ידידי כל עוד מצאת תחליף לאיטריות של אוסם (שבאמת יש היום פסטות יותר טובות בשוק) אבל לא מצאת תחליף לבמבה והביסלי של אוסם (ועל תספרו לי עכשיו על במבה לולו), החרם על אוסם, הוא לא כזה חכם. לדוגמא בפסח על החרם על סנו היה הרבה יותר חכם, כי בחומרי ניקוי הכל כימיכלים, ולמי באמת משנה איזה חומר שטיפה הוא סם בריצפה (ואם סנו התחילו לפרסם בהפלס, אז תראו את דברי על סנו, כמבוטלים). אבל באמת לא זו הנקודה העיקרית שרציתי לדבר אליה, אלה היו המלצות גרידא. לגוף העניין, כחלק ממאבק עיתון הפלס לקבל פירסומות מחברות במשק, החליט הפלס לקחת את חברת אוסם כשעיר לעזעזל כדי להמשיך במאבקו (אגב, הלגיטמי מאוד) לקבל פרסומות. והדבררים ברורים וידועים לכל, עכשיו מה יצא מהחרם הזה? שמי שתומך ורוצה בקיומו של הפלס, צריך להחרים את אוסם (ולאכול לולו). ומי שלא רוצה בקיומו של הפלס (רוב הציבור) אסור לו לתמוך בחרם!! כי תמיכה בחרם פירושה תמיכה בהפלס חד משמעית. ועכשיו בא תתבונן ידידי, ותחשוב מחוץ לקופסה, הנה לכולנו יש סדר עדיפויות, לדוגמא אם מחר אוסם יתחילו לפרסם בהפלס, המחאה תעלם כלא היתה, ציבור אברכי הפלג יתחיל להרגיש בהבדלים בין פסטה אוסם לפסטה טעמן. אבל זה מובן, כי הצלת ביטון עולם התורה מול יוקר המחיה, הצלת העיתון קודם בלי שום ספק. מזה תלמד ותבין ידידי שתמיכה בעיתון הפלס (שגדולי ישראל אסרו לתמוך בו) מול יוקר המחיה, תמיכה בהפלס גוברת, ולכן לא נוכל להיצטרף לחרם המדובר. מה שאומר שהפיתרון שהציגו לנו עסקני הפלג הוא לא פיתרון...
    לגבי הגיוס וכו' התייחס בקצרה, הנה עסקני הפלג הציגו בעיה אמיתית, ושוב פעם לא נתנו פיתרון לבעיה ופתרון הלא להייתיצב נחל כישלון, וכבר שמענו על חלקים מהפלג המיתייצבים בלשכה בקבוצות והדברים ידועים. פיתרון ההיתיצבות הוכיח את עצמו, כאשר כל בחור ישיבה שיושב ולומד מקבל דיחוי מהצבא במקום (אהבתי שגם רמזת שמי שיצר את הבעיות הם הנציגים החרדים, עד מתי תעשו שקר בנפשכם לחשוד בהרב גפני שיעשה דברים כאלה, והרי ברור שבג"ץ הוא זה שיצר את כל המצב הזה בגלל פיסקת השיוויונות).
    ואני רוצה לסיים בעוול שעושים חלקכם לנציגי ציבור חרדים שמתנהלים בפוליטיקה כמו שמתנהלים בפוליטיקה, קרי לפעמים מחרימים אדם מסויים, כדי להגיע למשא ומתן איתו בעמדת כוח וכו' ואז באים החכמולוגים מבינכם וכאילו לא מבינים מה הולך פה? וכאילו העניינים האלה צריכים להיות ברורים כהשקפה הצרופה. הא למה הדבר דומה? לאדם שסגר דיל עם פוליטיקאית שהתמודדה לתפקיד ציבורי, אמרה לו הפוליטיקאית: והרי לא מקובל בציבור שלך לתמוך באישה, ומולי מתמודד גבר כולם יתמכו בו אמר לה אותו נציג: אל דאגה, יש לי פיתרון! גם אני יתמודד מולך, ואז קולות הגברים יתפצלו ביני לבין המתמודד מולך, ואת תקבלי את כל קולות הנשים ותנצחי... ואז הוא הוסיף בחצי חיוך, אם יבאו הגברים ויגידו בגללך הפסנו את הבחירות אומר להם כמיתמם, ביגללי?? אם רציתם לנצח הייתם כולכם בוחרים בי, למה בחרתם גם במעומד השני? הרי שמעתי עליו שהוא מתכוון למנות למנהלת הלשכה אישה רח"ל, ואם הייתי נבחר אפילו מנהל הלשכה אצלי היה גבר!! ואז המתמודדת פרצה בצחוק גדול ואמרה: רק שתדע לך שאצלנו השם "ניר" הוא לאו דוקא של בת הוא גם שם של בן

15. לזה שהתלונן על הפסטות מטורקיה - אתה טועה.
    פסטה איכותית מכילה רק קמח ומים.
    אם כדבריך של אוסם יותר טעים, צריך בדיקה מה דוחפים לשם.

16. ציטוט אסי אוסק אמר: צפיה בהודעה
    אגב בנתיים אסם הפסיקה מיידית את הפירסום ביתד

17. ציטוט שתיך טפי אמר: צפיה בהודעה
    באם אמת הדבר, לענ"ד אלו שמערבים מאבק השקפתי במאבק צרכני/חברתי הם בעוכרי בני התורה - תהיינה כוונותיהם טהורות ככל שתהיינה.
    גם אדם שחשוב לו השקפה הוא אדם וזכותו לא לתרום למי שמחרים אותו.
    אגב, הסיפור של אוסם יכול ללמד הרבה על הפלג, כי כולם מבינים את המטרה האמיתית של החרם, לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין שלעסקני הפלג לא ממש מעניין יוקר המחיה. אלא שזוהי דמגוגיה במיטבה! לוקחים עניין, מציגים את הדברים הבעייתים בו באמת, ואז מציעים פתרון שהוא לא ממש נכון אבל הוא משרת את הפלג. ככה עובדת דמגוגיה במיטבה.
    בפעם הבאה, כדאי שתדבר עם קשר, אם אוסם מחרים אדם, זכותו להוציא ולגלות במסגרת חרם, את כל החסרונות שלה.

זלדקן אורח
    לזה שהתלונן על הפסטות מטורקיה - אתה טועה.
    אני התלוננתי.

והסיבה שהאטריות של אוסם יותר טובות היא מפני שכלל אינה מייצרת אותם בעצמה. אוסם מכירה בנחיתותה הטכנולוגית בתחום, ומיבאת מאיטליה. והאיטלקים, כידוע, הם המציאו את הפסטה. פסטה איטלקית טובה אינה עשויה מקמח רגיל, אלא מסמולינה, שהיא סולת נקיה גרוסה בתהליך מיוחד. כמו כן החיטה היא מזן מיוחד שנקרא דורום, שהיא חיטה קשה בעלת תכולת חלבונים וגלוטן גבוהים במיוחד, דבר שמשפיע על הטעם וכן על הלעיסות והמרקם של הפסטה.

ההבדל בין הדמוי-פסטה המעיך והתפל המגיע מטורקיה לבין המוצר האיטלקי הוא תהומי. גם בין המוצרים האיטלקיים יש הבדל באיכות, וכאן יש מקום לדון אם השיפור שווה את המחיר. אבל החומר הטורקי כלל לא ראוי להכנס תחת ההגדרה "פסטה". בדוחק זה נכנס אולי בקטגוריה "אוכל", אבל לא בתפריט שלי.

שתיך טפי אורח
    ציטוט קליבר נטרלי אמר: צפיה בהודעה
    ציטוט שתיך טפי אמר: צפיה בהודעה
    גם אדם שחשוב לו השקפה הוא אדם וזכותו לא לתרום למי שמחרים אותו.
    אגב, הסיפור של אוסם יכול ללמד הרבה על הפלג, כי כולם מבינים את המטרה האמיתית של החרם, לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין שלעסקני הפלג לא ממש מעניין יוקר המחיה. אלא שזוהי דמגוגיה במיטבה! לוקחים עניין, מציגים את הדברים הבעייתים בו באמת, ואז מציעים פתרון שהוא לא ממש נכון אבל הוא משרת את הפלג. ככה עובדת דמגוגיה במיטבה.
    בפעם הבאה, כדאי שתדבר עם קשר, אם אוסם מחרים אדם, זכותו להוציא ולגלות במסגרת חרם, את כל החסרונות שלה.
    לא אמרתי שהמאבק הוא בלתי מוצדק. אלא מאי, יש לנו מלאי תחמושת מוגבל ביותר. אם נבזבז אותו על מאבקים צדדיים, זה בא על חשבון הדברים החשובים באמת - טוהר החינוך והעמדת הדת על תילה. ברגע שמתקבל הרושם שיש לך אינטרס כלכלי או אחר - מפסיקים לקחת אותך ברצינות.

20. ציטוט זלדקן אמר: צפיה בהודעה
    לזה שהתלונן על הפסטות מטורקיה - אתה טועה.
    אני התלוננתי.

והסיבה שהאטריות של אוסם יותר טובות היא מפני שכלל אינה מייצרת אותם בעצמה. אוסם מכירה בנחיתותה הטכנולוגית בתחום, ומיבאת מאיטליה. והאיטלקים, כידוע, הם המציאו את הפסטה. פסטה איטלקית טובה אינה עשויה מקמח רגיל, אלא מסמולינה, שהיא סולת נקיה גרוסה בתהליך מיוחד. כמו כן החיטה היא מזן מיוחד שנקרא דורום, שהיא חיטה קשה בעלת תכולת חלבונים וגלוטן גבוהים במיוחד, דבר שמשפיע על הטעם וכן על הלעיסות והמרקם של הפסטה.

ההבדל בין הדמוי-פסטה המעיך והתפל המגיע מטורקיה לבין המוצר האיטלקי הוא תהומי. גם בין המוצרים האיטלקיים יש הבדל באיכות, וכאן יש מקום לדון אם השיפור שווה את המחיר. אבל החומר הטורקי כלל לא ראוי להכנס תחת ההגדרה "פסטה". בדוחק זה נכנס אולי בקטגוריה "אוכל", אבל לא בתפריט שלי.
    פסטה אינה התחום שלי ובכל זאת, לדעתי טעמן מייבאת פסטה מאיטליה.

+ תגובה לאשכול
  • חלון צ'אט
    משתמשים פעילים: 0

• שים לב: N/A
    Loading...

הרשאות פרסום

• באפשרותך לפרסם אשכולות חדשים
  • באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •