+ תגובה לאשכול
תוצאות 1 עד 5 מ 5

אשכול: שבת מגבית "לב לאחים"

1. שבת מגבית "לב לאחים"

שבת מגבית "לב לאחים"

רפי, רכז הפעילים השכונתי, בשכונה הירושלמית הוותיקה יוצא במסע שכנוע, לגיוס תרומות למען הארגון הוותיק והחשוב. הוא פונה ליצחק, אברך משי יקר. ר' יצחק, לא משתכנע מכל עלון פרסום, הוא צריך לדעת שמדובר במשהו רציני. "במה מתמקדת הפעילות של ארגונכם? " שואל ר' יצחק. "מה פירוש במה?" מגיב רפי "אנחנו רושמים נערים מבתים חילוניים לבתי ספר חרדיים, ובכך מקרבים אותם ואת משפחתם ליהדות", "מה? באמת?" מגיב ר' יצחק בהלם "בכמה משפחות מדובר"? כעת הגיעה שעתו הטובה של רפי "תראה, יש לנו ברוך ה' כבר אלפי משפחות כן ירבו, כן, אתה שומע טוב, אנחנו רושמים כאלף ילדים מידי שנה, ועוד היד נטויה, אתה מבין, זה תלוי בתרומה שלך" אך ההלם על פניו של ר' יצחק רק גובר: "מה?? אלפי משפחות?? ואני לא שמעתי, ולא ידעתי?? איפה הם כל המשפחות האלו, אתה יכול אולי להראות לי משפחה לדוגמה מכאן, מהשכונה שלנו??" רפי מתחייך: "לא, שתבין, כאן בשכונה רובם ככולם חרדים גמורים, אין כל כך מה לפעול, אנחנו עובדים עם משפחות מדימונה, מבאר שבע, בת ים, אשקלון, חדרה, ראשון לציון, ראש העין, וכו'", "אז איך אוכל לדעת?" שואל ר' יצחק ברצינות תהומית "תביא לי משפחה א ח ת אני מבקש, גם זה אין לך??", "תראה" אומר רפי "אף אחד לא מחפש לקנות חיות מחמד בסופרמרקט, לא שייך שאתה תעמוד באמצע קריית צאנז, ותחפש משפחה מתחזקת, בוא איתי לבאר שבע, לחולון, שם תוכל למצוא אותם", "בסדר" נכנע ר' יצחק "אני מבקש ממך טובה תן לי 3 שמות ופרטים של משפחות ששכנעתם, אני רוצה לבדוק ולברר". "כרגע זה לא שייך" עונה רפי עניינית, "אני לא מחזיק עלי שמות… תיגש אלי עוד יום יומיים, ואני כבר ייתן לך את הרשימה". "בסדר, יישר כח", נפרדו השנים זה מזה בידידות.

ורפי לא איכזב. כבר ביום שני בבוקר, לאחר התפילה העביר לר' יצחק דף עם שלושת השמות המבוקשים. ר' יצחק הבטיח לבדוק את העניין.

יום שלישי בערב.
    הטלפון בביתו של רפי מצלצל. "מדבר יצחק", "נו" עונה רפי "בדקת את השמות?" "צר לי לאכזב אותך" בורר ר' יצחק את מילותיו "דברתי עם אותם משפחות שאמרת, והם טוענות בתוקף שזה ממש ממש לא הסיפור", "מה???" מגיב רפי בהלם מוחלט." כן! בדיוק כמו שאתה שומע", עונה ר' יצחק בהחלטיות. "כל שלושת המשפחות טוענות בתוקף שאף אחד לא שכנע אותם להעביר את הילדים, זו הייתה החלטה אישית שלהם, בצורה עצמאית לגמרי!". "אני לא מאמין!" עונה רפי, "אולי תפרט לי מה הם אמרו", "תראה" עונה ר' יצחק "משפחת ישראלי טענו שהם כבר שנתיים בתהליך התקרבות לדת, הם שמעו הרצאות בכל מיני ארגונים אחרים, ומרבנים מזדמנים, והחליטו להתחזק, שליחת הילדים הייתה רק חלק מתוך כל התהליך". "מה?" שואל רפי "ולב לאחים לא דברו איתם?" "הם אמרו שיכול להיות שדיברו, היו גם עוד שדברו, אבל אחרי הכל לא זה מה שהשפיע הם אומרים שזה חלק מהתהליך שלהם", "נו" מגיב רפי "ומה עם השנים האחרים", "אז כך" עונה ר' יצחק "משפחת אלוני אמרו שהם שלחו לחרדי כי יש שם יותר משחקים ויחס חם, הם טוענים שהם ביררו את הדברים בעצמם, והגיעו למסקנה שזה הדבר הטוב עבורם". "נו, נו" "ומה עם מזרחי?" יצחק משיב: "מזרחי, טוענים שהם עדיין לא העבירו והם רק שוקלים את זה, ומה שלא יהיה זה יהיה החלטה שלהם, ולא כתוצאה משכנוע של אף אחד" רפי לוקח נשימה ארוכה, ומתחיל להסביר בטוב טעם ודעת "תשמע ר' יצחק, זה לא חוכמה להיות "נודניק" ולחפש תירוצים, זה אתה מבין, וגם שומע מהם, ש"לב לאחים" עושה באזור פעילות ענפה, אבל אתה צריך להבין ששום אדם בעולם לא יודה לך בפה מלא שהסיבה שהוא שלח את הילד זה בגלל שכנועים, כל בן אדם מעדיף לשדר עצמאות, אתה מבין? לא תמיד שכנוע בא בצורה ישירה, לפעמים זה עניין של אוירה, עצם העובדה שיש נוכחות של "לב לאחים" באזור זה כבר משרה אוירה אחרת, אנשים כבר מקבלים את זה כאופציה, וככה זה משפיע, שתבין, גם אם אין השפעה ישירה, זה במשך הזמן מטפטף, יש גם מושג של השפעה עקיפה, אתה מבין??"

"הבנתי" מסכם ר' יצחק, ושואל מיד: "דרך אגב, תגיד לי, אתה בטוח שאין גזירת גיוס??"…
    נערך לאחרונה על ידי כלוםניק; 21-06-17 בשעה 21:30.

אפושטע ייד אורח

דמגוגיה זולה

לך לטהר את השרץ בקן טעמים.
    הבן אדם שיקר מול אלפי איש . שום דמגוגיה לא תפחית מחומרת המעשה .
    חפש עץ אחר לטפס עליו...
    "בן ציון... אברהם ישעיה... רחמים ... רחמים... איפה הם??? "
    פח הצחקת אותנו...

3. שבת מגבית "מוקד ההצלה לבני תורה ספרדים"

נתי, רכז הפעילים השכונתי, בשכונה הירושלמית הוותיקה יוצא במסע שכנוע, לגיוס תרומות למען הארגון החשוב. הוא פונה ליצחק, אברך משי יקר. ר' יצחק, לא משתכנע מכל עלון פרסום, הוא צריך לדעת שמדובר במשהו רציני. "במה מתמקדת הפעילות של ארגונכם? " שואל ר' יצחק. "מה פירוש במה?" מגיב רפי "אנחנו מצילים בני תורה ספרדים שנפלו והסתבכו ל"ע עם שילטונות הצבא רח"ל, ובכך מחזירים אותם לישיבות הקדושות", "מה? באמת?" מגיב ר' יצחק בהלם "בכמה בחורים מדובר"? כעת הגיעה שעתו הטובה של נתי "תראה, יש לנו ברוך ה' כבר אלפי בחורים, כן, אתה שומע טוב, אנחנו מטפלים בכאלף בחורים ספרדים, ועוד היד נטויה, אתה מבין, זה תלוי בתרומה שלך" אך ההלם על פניו של ר' יצחק רק גובר: "מה?? אתם מטפלים באלפי בחורים?? ואני לא שמעתי, ולא ידעתי?? איפה הם כל הבחורים האלו, אתה יכול אולי להראות לי בחורים לדוגמה מכאן, מהשכונה שלנו??" נתי מתחייך: "לא, שתבין, כאן בשכונה רובם ככולם חרדים גמורים, אין כל כך מה לפעול, אנחנו עובדים עם בחורים מדימונה, מבאר שבע, בת ים, אשקלון, חדרה, ראשון לציון, ראש העין, וכו'", "אז איך אוכל לדעת?" שואל ר' יצחק ברצינות תהומית "תביא לי כמה בחורים לדוגמא, גם זה אין לך??", "תראה" אומר נתי "אף אחד לא מחפש לקנות חיות מחמד בסופרמרקט, לא שייך שאתה תעמוד באמצע קריית צאנז, ותחפש בחורים חלשים, בוא איתי לבאר שבע, לחולון, שם תוכל למצוא אותם", "בסדר" נכנע ר' יצחק "אני מבקש ממך טובה תן לי 3 שמות ופרטים של משפחות בחורים, אני רוצה לבדוק ולברר". "כרגע זה לא שייך" עונה נתי עניינית, "אני לא מחזיק עלי שמות… תיגש אלי עוד יום יומיים, ואני כבר ייתן לך את הרשימה". "בסדר, יישר כח", נפרדו השנים זה מזה בידידות.

ונתי לא איכזב. כבר ביום שני בבוקר, לאחר התפילה העביר לר' יצחק דף עם שלושת השמות המבוקשים. ר' יצחק הבטיח לבדוק את העניין.

יום שלישי בערב.
    הטלפון בביתו של נתי מצלצל. "מדבר יצחק", "נו" עונה נתי "בדקת את השמות?" "צר לי לאכזב אותך" בורר ר' יצחק את מילותיו "דברתי עם אותם בחורים שאמרת, והם טוענות בתוקף שזה ממש ממש לא הסיפור", "מה???" מגיב רפי בהלם מוחלט." כן! בדיוק כמו שאתה שומע", עונה ר' יצחק בהחלטיות. "כל הבחורים טוענים בתוקף שהאיגוד להצלת בני תורה ספרדים, לא עזר להם, והם פתרו את הבעיה בצורה עצמאית לגמרי!". "אני לא מאמין!" עונה נתי, "אולי תפרט לי מה הם אמרו", "תראה" עונה ר' יצחק "ישראלי טוען שהיא עבר משבר רציני בישיבה, ובשלב מסויים הוא חשב לצאת מהישיבה כי הוא לא היסתדר עם המק"ק, בשלב הזה הגיע נציג של האיגוד להצלת בני תורה ספרדים ורשם אותו במאגר, אבל ב"ה הראש הישיבה סידר לו ישיבה אחרת שמתאימה לו והיום הוא עושה חיל בישיבה" . "מה?" שואל נתי "והאיגוד להצלת בני תורה ספרדים לא דברו איתם?" "הוא אמר שיכול להיות שדיברו, היו גם עוד שדברו, אבל אחרי הכל לא זה מה שהשפיע הוא אומר שזה חלק מהתהליך שלו", "נו" מגיב נתי "ומה עם השנים האחרים", "אז כך" עונה ר' יצחק "אלוני טוען שהוא היסתבך עם הצבא ואז הוא פנה לאירגון, ואמרו לו שכעת אין להם מה לעשות, ובנתים שלא יתייחס לצבא, והם מכניסים אותו למאגר של "בני תורה גיבורי החיל שלא מפחדים מהצבא" והם ישלחו לו כרטיס חבר, ואם הוא יעצר הם יעשו הפגנות, אז אתה מבין שאני לא ממש מחפש שיעשו לי הפגנות, אז סידרתי את העניינים עם הצבא". "נו, נו" "ומה עם מזרחי?" יצחק משיב: "מזרחי, טוען שהיו לו בעיות עם הגשת הדיחוי לצבא, ואז הוא היתקשר לאירגון ולקחו ממנו את כל הפרטים כדי שיכנס למאגר, אבל אחד הנציגים שם גילה לו שאין להם באמת שום דרך להשיג לו דיחוי, ואם הוא רוצה דיחוי שינסה להשיג דרך וועד הישיבות, הם היחידים שיכולים להוציא דיחוי" נתי לוקח נשימה ארוכה, ומתחיל להסביר בטוב טעם ודעת "תשמע ר' יצחק, זה לא חוכמה להיות "נודניק" ולחפש תירוצים, זה אתה מבין, וגם שומע מהם, ש"איגוד להצלת בני תורה ספרדים" עושה באזור פעילות ענפה, אבל אתה צריך להבין ששום בחור בעולם לא יודה לך בפה מלא שהסיבה שהוא נשאר בישיבה זה בגלל שכנועים, כל בן אדם מעדיף לשדר עצמאות, אתה מבין? לא תמיד שכנוע בא בצורה ישירה, לפעמים זה עניין של אוירה, עצם העובדה שיש נוכחות של "איגוד להצלת בני תורה ספרדים" באזור זה כבר משרה אוירה אחרת, אנשים כבר מקבלים את זה כאופציה, וככה זה משפיע, שתבין, גם אם אין השפעה ישירה, זה במשך הזמן מטפטף, יש גם מושג של השפעה עקיפה, אתה מבין??"

"הבנתי" מסכם ר' יצחק, ושואל מיד: "דרך אגב, תגיד לי, על אירגון "לב לאחים" שמעת??"…

4. חלש...

הצלה 10 אורח
    ציטוט כלוםניק אמר: צפיה בהודעה
    חלש...
    לב לאחים הוקם על מנת לחסל את פעילים יד לאחים

+ תגובה לאשכול
  • חלון צ'אט
    משתמשים פעילים: 0

• שים לב: N/A
    Loading...

הרשאות פרסום

• באפשרותך לפרסם אשכולות חדשים