+ תגובה לאשכול
תוצאות 1 עד 6 מ 6

אשכול: ניתוח פסיכלוגי מרתק

1. ניתוח פסיכלוגי מרתק

תמיד התפלאתי למה הג' שונאים את עץ ומחפשים להרע להם ולהציק להם ומדוע כל פעולה גוררת עצבים הרי יש להם עיתון (אמנם גזול אבל קיים) הכשר (כנ"ל) מפלגה ושליטה על ציבור גדול משל עץ, ואף שאין דנים אדם עד שתגיע למקומו אבל חשבתי שאם חלילה היית ג' הייתי מתייחס בלעג ובהנאה על עץ בלי לחץ ובלי עצבים ולא הבנתי למה אני לא פוגש שום ג' כזה ואע"פ שהכרתי רבים מהם (למדתי בתפרח ששם יש משתי המפלגות אבל הרוב ג'), עד שלשמחתי הרבה פגשתי את רעי הר"ר נחמיה שהתייחס בדיוק כמו שחשבתי שהייתי נוהג במקומו בהתנשאות ובלעג (וזה הסיבה שקיבל אהדה רבה אצל כל המגיבים הקטנוניים הג') ,כאן חשוב להדגיש שב"ה זכיתי לבחור מטוב ליבי להשתייך לציבור האיכותי שבדל עצמו מכל פשרה גם תמורת הפסד ממון שליטה ופוליטיקה ולא זרמתי עם העדר השיטחי שקונה כל לוקש שקונים לו אך מי שלא בוחר בטוב עדיין יש לו את הבחירה איך להתמודד עם האמת או בעצבים או בליצנות ואני הייתי נוהג באופציה השניה.
    והנה הגיע הכינוס הגדול באמריקה עם מכתב עם שאלות קשות שלא קיבלו מענה הולם והנושא התעורר ופתאום גילתי סימני שבירה גם אצל ידידי הגדול והבטוח בעצמו פתאום התחיל לצטט את ככר השבת כמקור אמין פתאום התחיל לנסות להגיב תגובות חלשות מאד פתאום שיחזר בדיחה חדשה של גזירות ובקיצור הנורווגי היחיד שהיה קצת בטוח בעצמו כבר לא קיים וחבל.

אפושטע ייד אורח

נו נו...

ניתוח פסיכולוגי מרתק????
    דיאגנוזה פסיכיאטרית מביכה !!!

היודע לשאול אורח
    ציטוט קליבר נטרלי אמר: צפיה בהודעה
    תמיד התפלאתי למה הג' שונאים את עץ ומחפשים להרע להם ולהציק להם ומדוע כל פעולה גוררת עצבים הרי יש להם עיתון (אמנם גזול אבל קיים) הכשר (כנ"ל) מפלגה ושליטה על ציבור גדול משל עץ, ואף שאין דנים אדם עד שתגיע למקומו אבל חשבתי שאם חלילה היית ג' הייתי מתייחס בלעג ובהנאה על עץ בלי לחץ ובלי עצבים ולא הבנתי למה אני לא פוגש שום ג' כזה ואע"פ שהכרתי רבים מהם (למדתי בתפרח ששם יש משתי המפלגות אבל הרוב ג'), עד שלשמחתי הרבה פגשתי את רעי הר"ר נחמיה שהתייחס בדיוק כמו שחשבתי שהייתי נוהג במקומו בהתנשאות ובלעג (וזה הסיבה שקיבל אהדה רבה אצל כל המגיבים הקטנוניים הג') ,כאן חשוב להדגיש שב"ה זכיתי לבחור מטוב ליבי להשתייך לציבור האיכותי שבדל עצמו מכל פשרה גם תמורת הפסד ממון שליטה ופוליטיקה ולא זרמתי עם העדר השיטחי שקונה כל לוקש שקונים לו אך מי שלא בוחר בטוב עדיין יש לו את הבחירה איך להתמודד עם האמת או בעצבים או בליצנות ואני הייתי נוהג באופציה השניה.
    והנה הגיע הכינוס הגדול באמריקה עם מכתב עם שאלות קשות שלא קיבלו מענה הולם והנושא התעורר ופתאום גילתי סימני שבירה גם אצל ידידי הגדול והבטוח בעצמו פתאום התחיל לצטט את ככר השבת כמקור אמין פתאום התחיל לנסות להגיב תגובות חלשות מאד פתאום שיחזר בדיחה חדשה של גזירות ובקיצור הנורווגי היחיד שהיה קצת בטוח בעצמו כבר לא קיים וחבל.

קליבר, אנחנו באותה ספינה,
    עזבנו את הטבעת ועלינו על זו ששטה תחת ידיו האמונות של הקברניט הגדול
    מרן הרא"ש שליט"א.
    לכן הרשה לי להעיר לך, בתקווה שתקבל את הדברים היוצאים מן הלב.
    אכן, רואים שלמדת בתפרח.
    217 מילים, כן, ספרתי,
    3 פסיקים,
    2 נקודות.
    האם נראה לך שאפשר לקרוא ולהבין מה אתה רוצה?
    ריבונו של עולם, איך אתה רוצה שיתייחסו לדברים שלך,
    אם אתה בעצמך מזלזל במה שאתה כותב?

נ.ב. ניטרלי עם י'.

בברכה.

4. ציטוט קליבר נטרלי אמר: צפיה בהודעה

נו שוין, בתחילה חשבתי להתעלם, לבסוף כשהבנתי שלטענתך בחרת לבד בדרך החציבה של בורות נשברים אמרתי לעצמי 'אל תמנע טוב מבעליו'

ראשית, חלילה לומר על בני תורה כי שונאים הם את האנשים השייכים לסיעת בני תורה... אין שנאה חס וחלילה !

יודע אני כי עניין הנרדפות קובע מקום חשוב וקריטי אצל העצים של אברהם בוימל, והאינטרס די ברור... אך ברור לכל כי כאשר הטוענים לנרדפות מכוונים למטרה של השחרת בני התורה - יש לקחת את העסק בעירבון מוגבל... אציין רק דוגמה אחת המראה את הטלת הרפש המצוי בקרבם של הטוענים להבנה, הטענה בדבר גזלת העיתון, כשכול בר דעת מבין שהכול נעשה על פי חוק - החלפת העורך, ואין כל עילה על פי דעת תורה ולהבדיל על פי חוקי המשפט... לטעון חזור והשכם על גזלה, עניין הגובל בעלילה הוא... ומפרט זה יש ללמוד על הכלל... ואכמ"ל

הנקודה שהעלית אודות הטענה ששהית בישיבה הקדושה דתפרח וקנית תורה מראשי הישיבות אשר שם - גדולי תורה כפשוטו... מעלה תהיה גדולה על היציבות הנפשית... אחד אשר הולך להדיא נגד דעת רבותיו... והולך ומתדבק בדרכים אשר אינם סלולות, דרכים אשר לא סללו לו רבותיו ומורי דרכו - דרכים אשר הקשר המרכזי להולכים בה הוא עניין פרטי של וויכוח ירושה על ראשות ישיבה מסוימת מאוד !

אני כשלעצמי אינני נורבגי - לא נולדתי בנורבגיה, מה לעשות ! אני כן חרדי, הולך בדרך התורה המסורה ואיני מחפש תחליפים, 'זאת התורה לא מוחלפת' בטח לא בתחליף עלוב שכזה...

טוב, אם נוח לך להפוך לקנאי ולסאטמר לטעון שהמצווה הכי גדולה זה לעשות מנוי לעיתון - להתעסק בחרמות על אוסם ולהחליף קופות חולים כל רבעון, לצאת ולהפגין על מעצר צפוי של בחורים שאינם מתייצבים ולהאזין רבות לקווי מאבק שאינו ברור... להזדהות אם אנשים שתיאורם הוא כמאפיה... להעדיף את ברקת על פני אחיך החרדים ולהאדיר טיפוסים מפוקפקים מהבחינה הנפשית... אם זה עושה לך טוב, אם... כדאי שתפנה לפסיכולוג שייעשה לך ניתוח אופי...

ואם ישוב מיד יקבלו... ר' נחמיה

5. ציטוט ר' נחמיה אמר: צפיה בהודעה
    ראשית, חלילה לומר על בני תורה כי שונאים הם את האנשים השייכים לסיעת בני תורה... אין שנאה חס וחלילה !
    אני מאד ישמח אם אתה המוערך בעיני אכן לא שונא אך המציאות היא שרוב מוחלט של הג' שונאים שנאה עזה את ציבור העצים זה המציאות חבל להתכחש מי שיש לו הסבר אמיתי שיסביר.
    ציטוט ר' נחמיה אמר: צפיה בהודעה
    יש לקחת את העסק בעירבון מוגבל...
    שאלתי אותך והתחמקת אם רה"י נגיד וולפסון יחליט שעץ צודקים האם הוא יכול להגיע לכינוס כן לא?

ואין כל עילה על פי דעת תורה ולהבדיל על פי חוקי המשפט...
    דווקא קצת מענין למה לא עשו את זה בבי"ד אבל עכ"פ לא באתי לדון בחושן משפט האם עברו על לא תגזול אלא באתי להדגיש את ההבדל בין הציבור הקטן והאיכותי לציבור הגדול והאגרסיבי שבעוד שכוחם של הציבור הגדול בהשתלטויות ובכח הזרוע וההיות ולא הצליחו להקים עיתון והכשר וישיבה טובה (ווילנא לא הלך תורה בתפארתה הלך) נאלצו להשתלט על הקיים.
    החלפת העורך,
    תן לי להזכיר לך שמעבר להחלפת העורך גם החליפו את הוועדה הרוחנית וסילקו את הגר"ש דויטש והגר"צ פרידמן שלכו"ע הרב שך סמך עליהם יותר מכל, וכמו"כ לכו"ע השתנה הקו של העיתון בצורה מהותית (בעתון שעושה קו תקיף ועקבי לעיתון שיום אחד זעקת החינוך יום אחד אין כלום יום אחד לא נתפשר באלעד למחרת התקפלות מוחלטת וכו') וזה לא רק החלפה טכנית של עורך.
    הנקודה שהעלית אודות הטענה ששהית בישיבה הקדושה דתפרח וקנית תורה מראשי הישיבות אשר שם - גדולי תורה כפשוטו... מעלה תהיה גדולה על היציבות הנפשית... אחד אשר הולך להדיא נגד דעת רבותיו... והולך ומתדבק בדרכים אשר אינם סלולות, דרכים אשר לא סללו לו רבותיו ומורי דרכו
    רבי ומורי הרב פילץ כתב במכתב בבחירות למונציפאלי שתלמידי הגר"ש יצביעו עץ והסביר שכל מי שליבו נוטה אחר הגר"ש נחשב תלמיד ובבחירות לממשלה הרב פילץ אישר להוציא אוטובסים מהישיבה לארנה ולאחר בקשה מהרב בן מנחם למנוע עמותים הבחורים שמצביעים עץ הסכימו להתרחק כמה מטרים מהישיבה עם האוטובסים.
    בנוסף תחשוב עם ראש המוסד שלמדת יחלוק על הרב שטיינמן עם מי תלך? כוונתי שאם רבותי הענקיים מתפרח חולקים על הגר"ש ברור שהזכות והחובה שלי ללכת עם הגר"ש.
    עניין פרטי של וויכוח ירושה על ראשות ישיבה מסוימת מאוד !
    נחמד לדעת שאתה מתענין במח' הגדולים רק בגגל שחשוב לך השונאים בגבעה אני לעומת זאת רואה את זה ברמה קצת יותר גבוה שיש כאן שתי ציבורים שאחד הולך ומתדרדר בכל המובנים ואחד מתחם את עצמו ושומר מכל משמר על נפשו ונפש ילדיו ולכן אני בוחר בציבור הזה.
    אני כשלעצמי אינני נורבגי - לא נולדתי בנורבגיה, מה לעשות !
    אם לא הבנת מה הקשר בינך לבין נורווגיה אני יסביר לך חברי הכנסת היקרים שלך לא נלחמו במיוחד על ידשקייט בקדנציה הנוכחית עד לפני כמה ימים לא דיברו על השבת ורק לאחרונה החליטו לעשות הצגות לתקשורת שלכולם ברור שזה יגמר בהתקפלות בטענה שזה מעלה את לפיד וכדו' ועל שום נושא יהודי הם לא דיברו ולא התנגדו חוץ מהגיוס שהם האריכו את תקופת ההסתגלות, אבל בדבר אחד הם הפעילו את כל התותחים וזה החוק הנורווגי, ובפרט אתה שזכית לקרוא לעצים פלג שמד רואים שאתה מבין טוב שאפשר לכנות עפ"י המלחמה העיקרית ואתה יכול להתחיל לקרוא לעצמך נורווגי.
    הולך בדרך התורה המסורה
    שכחת שהשתנה הדורות וכו'
    אם נוח לך להפוך לקנאי ולסאטמר
    תתפלא אבל גם לטאי יכול לעניין אותו יהדות

ולהאזין רבות לקווי מאבק שאינו ברור...
    דווקא השטויות שלך נראה שמקורם מכיכר השבת ומקו מרכז החדשות.

6. ציטוט היודע לשאול אמר: צפיה בהודעה
    ציטוט קליבר נטרלי אמר: צפיה בהודעה

קליבר, אנחנו באותה ספינה,
    עזבנו את הטבעת ועלינו על זו ששטה תחת ידיו האמונות של הקברניט הגדול
    מרן הרא"ש שליט"א.
    לכן הרשה לי להעיר לך, בתקווה שתקבל את הדברים היוצאים מן הלב.
    אכן, רואים שלמדת בתפרח.
    217 מילים, כן, ספרתי,
    3 פסיקים,
    2 נקודות.
    האם נראה לך שאפשר לקרוא ולהבין מה אתה רוצה?
    ריבונו של עולם, איך אתה רוצה שיתייחסו לדברים שלך,
    אם אתה בעצמך מזלזל במה שאתה כותב?

נ.ב. ניטרלי עם י'.

בברכה.
    קיבלתי, ישר כוח!

+ תגובה לאשכול
  • חלון צ'אט
    משתמשים פעילים: 0

• שים לב: N/A
    Loading...

הרשאות פרסום

• באפשרותך לפרסם אשכולות חדשים