+ תגובה לאשכול
תוצאות 1 עד 8 מ 8

אשכול: מחריד. אמא מהפלג הירושלמי במכתב: "ציידים התלבשו עליו"

1. מחריד. אמא מהפלג הירושלמי במכתב: "ציידים התלבשו עליו"

אמא מהפלג הירושלמי במכתב: "ציידים התלבשו עליו"

אמש (ראשון) נערך כינוס בבנייני האומה בירושלים לאלפי נשות הפלג הירושלמי, בשיאו של הכנס הוקרא מכתבה של אמא שבנה התגייס לצבא • 'בחדרי חרדים' מביא את המכתב המלא

אברמי פרלשטיין14:27 13/02/201729אמש (ראשון) נערך כינוס בבנייני האומה בירושלים לאלפי נשות הפלג הירושלמי, בשיאו של הכנס הוקרא מכתבה של אמא שבנה התגייס לצבא.'בחדרי חרדים' מביא את המכתב המלא:"שמי רחל. הסיפור החל לפני כשנה, כשהגיע בני לגיל ההתיצבות באותה תקופה יצאו רבותינובהוראה לא להתייצב באותם ימים קיבל בני יוסי צו התייצבות כל צו שהגיע הביתה הסתרתי מפניו כי ידעתי שבישיבה שלו לצערי מתייצבים הגיע צו ושוב צו ושאל איך זה שעדיין לא קיבלתי אמרתי לו כנראה שכחו ממך"."וכל זאת בשעה שכבר היה לו צו מעצר. באותה תקופה נעצרו בחורים ואנו היינו צרכים להעדר מהבית לשבוע לצורך אירוע דחוף חששתי מאד שכשלא נהיה בבית יגיעו לחפש אותו זה היה תקופה מאד לחוצה בשל מעצרי הבחורים לראש הישיבה של יוסי נודע שנעדר מהבית וכשנסענו אמר לבני: היום אתה מתיצב .. אם לא תתייצב בגללך לא נקבל תקציבים לישיבה!"?"וכל זה היה נגד רצוננו והשקפתנו ומאחורי גבינו הבחור ממושמע לראש ישיבה הלך והתייצב ללא ידיעתי במשך שנה וחצי ניסו אנשים שנראים כחרדים להפגש עם יוסי ולדבר אל ליבו להבטיח הבטחות מפתות שקשה לעמוד בפניהם הם גילו אצלו חולשה שאין לו מספיק סיפוק בישיבהיש כאלה ששואלות האם זה נכון שיש ציידים?"."אני כותבת לכן מדם ליבי זה נכון הם מסתובבים בישיבות מבררים מי לא מונח בלימוד ונצמדים אליו יוסי אמר לי שהם מקבלים מענק כספי של לפחות 6000 לראש כך סיפרו לו נפגש איתו צייד שהציע לו תפקיד מאד נחשק משהו בשחר כחול שמתאים לו מאד התפקיד מאד קרץ לו והוא חשב שימצא שם יותר סיפוק מהישיבה ושכר בצידו ואפילו הוא יוכל לקבל מסגרת חרדית ואוכל מהודר ועוד שלל הבטחות הרים וגבעות"."למזלנו יוסי שיתף אותנו בהצעה כמה ניסינו לשכנע להסביר שהכל שקר וללא כיסוי נפלו הדברים על אוזניים אטומות תקופה קשה זאת היתה כמה בכיתי. יוסי היה מנותק בעננים ובטוח שההבטחות ימומשו הגייס נתן לו אולטימטום שיענה תשובה חיובית. עוד שבועיים הוא חייב להחליט בכיתי לפניו שלא יענה תשובה חיובית הבאתי לו בחור שעשה צבא שיספר לו שהכל שקר וזה בכלל לא מתאים לו שלחנו אנשים חשובים לדבר אל ליבו"."הילד היה מבולבל אנחנו היינו לחוצים, עד שבהסכמתו לקחנו אותו לרבי שמואל אוירבאך הוא ישב איתו שמע אותו בסבלנות רבה וששמע את התפקיד שמציעים לו לאחר מכן ראש הישיבה הסביר לו והסביר לו שאם יקח את התפקיד הזה זה ממש בגדר של חוטא ומחטיא את הרבים וכשותפו של ירבעם בן נבט רח"ל יוסי נבהל לשמע הדברים ושתק".(הקראת המכתב אמש בכינוס בבנייני האומה)"לגייסים הוא הפסיק לענות לטלפונים ולאחר שהם הגיעו אליו הוא נתן להם פסק זמן ואמר שיחשוב כמה ימים על התפקיד הנחשק... מידותיו הטובות ואמונת החכמים שלו הכריעו את הכף והוא ענה בשלילה!! עברה תקופה חשבנו שההציידים שכחו ממנו אחרי שהשיב את פניהם ריקם"."לא נאריך הצווים המשיכו להגיע וציד חדש בלבוש חסידי התלבש עליו ושכנע אותו להתגייס לפלוגה קרבית לוחמת ששמה "גבעתי" יוסי הודיע לי אמא שבוע הבא אני מגויס שאלתי אותו האם אתה חושב שמבחינה פיזית תתאים? הוא ענה לי שהגייס שם עליו מסע שכנוע ושטיפת מח מאסיבית שבסופו הוא כבר חתם לו על אישור. את הרגע הזה לא אשכח לעולם הבן שלי מתגייס לצבא ולאיפה ל"גבעתי"? לוחם? הייתי בהלם נעתקה נשמתי מפי ולא היו לי מילים"."בעלי קיבל את הבשורה בקושי רב ולאחר שיחה עמוקה עם יוסי ראה שהדיבורים נופלים על אוזנים אטומות גם אברכים מהקרן להצלת עולם התורה שנכנסו לתמונה ראו שאין עם מי לדבר ימים קשים עברו עלינו בכיתי והתפללתי בכותל והתחננתי לד' שיעזור ליוסי שלי שישאר חרדי ויעמוד בניסיון הקשה התגברתי על עצמי וליוויתי אותו לבקו"ם אני לא מאחלת לאף אחת מכן להיות במקום הזה יוסי התגייס יוסי שלי סיפר שכבר באוטובוס החברים החליפו את הכיפות השחורות לגוונים אחרים המפקד שראה זאת לא הסכים ואמר כי אחר כך יגידו שבצבא מתקלקלים השפה. הסגנון. ההתנהגות. והאופן של הדיבורים ששמע ממפקדיו פצעו את נפשו הזלזול בכל מה שקשור לדת היה נורא"."אחרי שבוע הוא כבר בטלפון בכה וצעק ר' שמואל צודק אין לחרדים מה לחפש בצבא הכשרות כאן זוועה אני רעב כל היום משגיח הכשרות במטבח (שגם הוא לצערינו נושר ) גילה לו שהפיקוח ירוד מאוד וכשפעם התלונן הוא קיבל נזיפה קשה מרב הבסיס ואזהרה שעוד תלונה אחת הוא יעבור לתפקיד נחות ומזלזל"."תקופה קצרה לאחר מכן הודו בפניו שסתם גויס ל"גבעתי" כדי למלא מכסות לאחר שלא הצליחו למלאות את היעד שאליו שאפו בצבא!! מתוך קבוצה של כחמישים בחורים קרוב למחציתם נשרו מהמסגרת הנוקשה. הוא שעדיין שם אומר בפה מלא אני מקנא באחים שלי שיושבים ולומדים בישיבההיום יוסי יודע שצדקנו הוא מרגיש מיותר לגמרי ומקווה שימאס להם ממנו""אני מאחלת לכל אחת מכן שתזכנה לראות את בניכן הולכים בדרך הישר חוסים בצילה של הישיבה הקדושה לא מתפתים ולא מתיצבים ולא נכנסים ללוע הארי רוב אושר ונחת".

2. סיפור הזוי בעליל!!

3. לא היה ולא אמיתי,
    שטיפת מוח מקצועית,
    מתאימה ל"אמא רוסיה"

4. כל טמבל מבין שזה סיפור שאפילו להשקיע קצת מחשבה כדי שיראה אמיתי, לא השקיעו. זה מסוג הסיפורים שבדור שלנו מרבים להמציא אותם ולשווק אותם לציבור הרחב, בתירוץ הגאוני, שעכשיו זה שעה השמד ומותר לעשות הכל כדי להציל את בני התורה

5. ציטוט אסי אוסק אמר: צפיה בהודעה
    כל טמבל מבין שזה סיפור שאפילו להשקיע קצת מחשבה כדי שיראה אמיתי, לא השקיעו.
    טוב, עוד פעם יצאתי טמבל. מה לא אמיתי בסיפור הזה?

6. ובכן עקביה ידידי. אני יגלה לך שלא קראתי את כל הסיפור, רק מלמעלה, כי חבל להשקיע זמן על שטויות. אבל בגלל שביקשת אני נאלץ לקרוא את הכל, ולצטט קטעים קטעים
    ציטוט:
    באותה תקופה נעצרו בחורים ואנו היינו צרכים להעדר מהבית לשבוע לצורך אירוע דחוף חששתי מאד שכשלא נהיה בבית יגיעו לחפש אותו זה היה תקופה מאד לחוצה בשל מעצרי הבחורים לראש הישיבה של יוסי נודע שנעדר מהבית וכשנסענו אמר לבני: היום אתה מתיצב .. אם לא תתייצב בגללך לא נקבל תקציבים לישיבה!"?"וכל זה היה נגד רצוננו והשקפתנו ומאחורי גבינו הבחור ממושמע לראש ישיבה הלך והתייצב ללא ידיעתי. ע"כ ציטוט.
    א. משמע מדבריה שהיא חששה שיעצרו את יוסי שלנו בשבוע הקריטי הזה שהיא נעדרת מהבית. וכאן הבן שואל: האם המשטרה הצבאית חוששת לעצור עריקים בביתם כשההורים נמצאים? למה יוסי שלנו היה נמצא במקום בטוח כל השנה בגלל שהיא היתה בבית???
    ב.לראש הישיבה נודע שנאלץ להיעדר באותו שבוע, והוא חיכה לזה ואז אמר ליוסי וכו' עוד תיאור שנכתב בסיגנוןן אמא רוסיה, לתאר את הראש ישיבה של יוסי כאחרון הציידים, הוא חיכה שההורים לא יהיו בבית כדי לשכנע את יוסי הממושמע לראש הישיבה שהולך ללא ידיעת אימו ללשכה, להזכירכם הלישכה נמצאת בארץ, באותו אופן יכל הראש ישיבה (הצייד..) לקחת את יוסליה בסדר א ולקחת אותו ללשכה.
    ג. הראש ישיבה אמר ליוסי שלא נקבל תקציבים עם לא תלך, אין לי הסבר למשפט המטומטם שנמציא הסופר בסיפור דידן אם לא שנאמר שהסופר יותר מרומז את מה שכתוב באות ב' שהראש ישיבה שלנו (שאימו של יוסי שלחה אליו את היהלום שלה) הוא צייד של צה"ל.
    ציטוט:
    במשך שנה וחצי ניסו אנשים שנראים כחרדים להפגש עם יוסי ולדבר אל ליבו להבטיח הבטחות מפתות שקשה לעמוד בפניהם הם גילו אצלו חולשה שאין לו מספיק סיפוק בישיבהיש כאלה ששואלות האם זה נכון שיש ציידים?"."אני כותבת לכן מדם ליבי זה נכון הם מסתובבים בישיבות מבררים מי לא מונח בלימוד ונצמדים אליו יוסי אמר לי שהם מקבלים מענק כספי של לפחות 6000 לראש כך סיפרו לו נפגש איתו בלהבלהבלה. ע"כ ציטוט.
    גם אם מנסים לכתוב סיפור כדי להביא מוסר השכל לציבור, צריך לדאוג שיהיה קשר בין המסרים.. שאימו של יוסי מספרת שבמשך שנה וחצי הוא פותה והציידים מסתובבים בישיבות וכו' מה כל זה קשור לתעלול שעשה לה הראש ישיבה שלקח את בנה ללשכה, מה הקשר בין זה שבנה היה בלשכה לבין זה שיש ציידים שמסתובבים בישיבות מברריים מי לא מונח בלימוד ונצמדים אליו. אומנם הסופר רצה להרוויח כאן שני מסרים א. שלא צריך להיתייצב בלשכה ב. שיש ציידים שמסתובבים בישיבות של יוסי, אבל כייון שהוא מביא את הדברים בתור סיפור היה לו לקשר בין שני המסרים בעלילה.
    ציטוט:
    שבהסכמתו לקחנו אותו לרבי שמואל אוירבאך הוא ישב איתו שמע אותו בסבלנות רבה וששמע את התפקיד שמציעים לו לאחר מכן ראש הישיבה הסביר לו והסביר לו שאם יקח את התפקיד הזה זה ממש בגדר של חוטא ומחטיא את הרבים וכשותפו של ירבעם בן נבט רח"ל יוסי נבהל לשמע הדברים ושתק".(הקראת המכתב אמש בכינוס בבנייני האומה)"לגייסים הוא הפסיק לענות לטלפונים ולאחר שהם הגיעו אליו הוא נתן להם פסק זמן ואמר שיחשוב כמה ימים על התפקיד הנחשק... מידותיו הטובות ואמונת החכמים שלו הכריעו את הכף והוא ענה בשלילה!! עברה תקופה חשבנו שההציידים שכחו ממנו אחרי שהשיב את פניהם ריקם"."לא נאריך הצווים המשיכו להגיע וציד חדש בלבוש חסידי התלבש עליו ושכנע אותו להתגייס לפלוגה קרבית לוחמת ששמה "גבעתי" יוסי הודיע לי אמא שבוע הבא אני מגויס שאלתי אותו האם אתה חושב שמבחינה פיזית תתאים? הוא ענה לי שהגייס שם עליו מסע שכנוע ושטיפת מח מאסיבית שבסופו הוא כבר חתם לו על אישור. את הרגע הזה לא אשכח לעולם הבן שלי מתגייס לצבא ולאיפה ל"גבעתי"? לוחם? הייתי בהלם נעתקה נשמתי מפי ולא היו לי מילים" ע"כ ציטוט.
    א. טוב בסיפור שלנו יוסי מתגלה כטיפוס מאוד נדיר וחלש אופי. כאשר הגייסים (הארורים) לא נותנים לו מנוח וכו'. אבל שימו לב לסופר המהולל שלנו, שכדי להכניס עוד עוד מסר בעלילה היה מוכן לעשות את יוסי כמטומטם עם חותמת, המסר שהוא רצה להכניס זה כמובן את רה"י הגר"ש אויירבאך, לצורך העניין הסופר שלנו שיחק עם יוסי הציג אותו כמתנדנד שמתלבט בלחץ הגייסים, ואז הוא הלך להגר"ש והשתכנע! "מידותיו הטובות ואמונת החכמים שלו הכריעו את הכף". אבל כמובן שהיא אפשר לגמור את הסיפור בזה ולכן פתאום יוסי שכח מאמונת החכמים שלו וברגע של טירוף הדעת ורוח שטות וכו' הוא החליט להיתגייס.
    ב. כשיוסי מודיע לאימו ה"דואגת" שהוא מתגייס לגבעתי מה השאלה הראשונה של אימו הצדקנית? תנחשו זהו השאלה היא האם תתאים פיזית לצבא??? איזה שאלה גאונית! איזה מוח חד! איזה אמא דואגת. היא בכלל עד עכשיו דאגה לצבא שמגייס לגבעתי בלי לבדוק אם החייל כשיר לכך, ולכן כשיוסי שלה גויים לגבעתי היא מיהרה לבדוק עם הוא כשיר פיזית... מה אני יגיד לכם מה לא עושים כשצריך לדחוף עוד מסר בסיפור, מסר שבהמשך הוא יותר ברור לפי המסר: הצבא סתם מגייס חיילים לגבעתי..חצי מהם נושרים... והכל זה בגלל מכסות (כאילו בחוק כתןב גם לאיזה פלוגה יגיעו המכסות) אז בשביל המסר הזה שתל הסופר המוכשר שלנו כבדרך רמז את זה שאימו של יוסי כבר ראתה ברוח קודשה שיוסי לא מתאים לגבעתי מבחינה פיזית וכנראה מגיסים אותו בשביל ה"מכסות לגבעתי"
    ציטוט:
    של הדיבורים ששמע ממפקדיו פצעו את נפשו הזלזול בכל מה שקשור לדת היה נורא"."אחרי שבוע הוא כבר בטלפון בכה וצעק ר' שמואל צודק אין לחרדים מה לחפש בצבא הכשרות כאן זוועה אני רעב כל היום משגיח הכשרות במטבח (שגם הוא לצערינו נושר ) גילה לו שהפיקוח ירוד מאוד וכשפעם התלונן הוא קיבל נזיפה קשה מרב הבסיס ואזהרה שעוד תלונה אחת הוא יעבור לתפקיד נחות ומזלזל"."תקופה קצרה לאחר מכן הודו בפניו שסתם גויס ל"גבעתי" כדי למלא מכסות לאחר שלא הצליחו למלאות את היעד שאליו שאפו בצבא!! ע"כ ציטוט.
    טוב כאן מגיע התפנית בעלילה שכמובן יוסי שלנו שבמשך שנים התלבט עם להייתגייס סוף סוף בתוך שבוע אחד הוא קלט מה זה הצבא... עד עכשיו הוא לא ממש הבין אבל פתאום הוא קלט.. וכמובן הוא אמר את המשפט הבא " שרבי שמואל צדק". הא והוא נשאר רעבב מסכן, כאילו צבא זה ישיבה בצבא אין דבר כזה להישאר רעב! יש אוכל בשפע, ואם לא מתאים לך הכשרות תאכל ירקות, לחם, גבינות, אורז לא חסר, אבל כמובן שאין כמו האוכל והסיפורים של אמא של יוסי

קלי אורח
    ציטוט אסי אוסק אמר: צפיה בהודעה
    ובכן עקביה ידידי. אני יגלה לך שלא קראתי את כל הסיפור, רק מלמעלה, כי חבל להשקיע זמן על שטויות. אבל בגלל שביקשת אני נאלץ לקרוא את הכל, ולצטט קטעים קטעים
    ציטוט:
    באותה תקופה נעצרו בחורים ואנו היינו צרכים להעדר מהבית לשבוע לצורך אירוע דחוף חששתי מאד שכשלא נהיה בבית יגיעו לחפש אותו זה היה תקופה מאד לחוצה בשל מעצרי הבחורים לראש הישיבה של יוסי נודע שנעדר מהבית וכשנסענו אמר לבני: היום אתה מתיצב .. אם לא תתייצב בגללך לא נקבל תקציבים לישיבה!"?"וכל זה היה נגד רצוננו והשקפתנו ומאחורי גבינו הבחור ממושמע לראש ישיבה הלך והתייצב ללא ידיעתי. ע"כ ציטוט.
    א. משמע מדבריה שהיא חששה שיעצרו את יוסי שלנו בשבוע הקריטי הזה שהיא נעדרת מהבית. וכאן הבן שואל: האם המשטרה הצבאית חוששת לעצור עריקים בביתם כשההורים נמצאים? למה יוסי שלנו היה נמצא במקום בטוח כל השנה בגלל שהיא היתה בבית???
    ב.לראש הישיבה נודע שנאלץ להיעדר באותו שבוע, והוא חיכה לזה ואז אמר ליוסי וכו' עוד תיאור שנכתב בסיגנוןן אמא רוסיה, לתאר את הראש ישיבה של יוסי כאחרון הציידים, הוא חיכה שההורים לא יהיו בבית כדי לשכנע את יוסי הממושמע לראש הישיבה שהולך ללא ידיעת אימו ללשכה, להזכירכם הלישכה נמצאת בארץ, באותו אופן יכל הראש ישיבה (הצייד..) לקחת את יוסליה בסדר א ולקחת אותו ללשכה.
    ג. הראש ישיבה אמר ליוסי שלא נקבל תקציבים עם לא תלך, אין לי הסבר למשפט המטומטם שנמציא הסופר בסיפור דידן אם לא שנאמר שהסופר יותר מרומז את מה שכתוב באות ב' שהראש ישיבה שלנו (שאימו של יוסי שלחה אליו את היהלום שלה) הוא צייד של צה"ל.
    ציטוט:
    במשך שנה וחצי ניסו אנשים שנראים כחרדים להפגש עם יוסי ולדבר אל ליבו להבטיח הבטחות מפתות שקשה לעמוד בפניהם הם גילו אצלו חולשה שאין לו מספיק סיפוק בישיבהיש כאלה ששואלות האם זה נכון שיש ציידים?"."אני כותבת לכן מדם ליבי זה נכון הם מסתובבים בישיבות מבררים מי לא מונח בלימוד ונצמדים אליו יוסי אמר לי שהם מקבלים מענק כספי של לפחות 6000 לראש כך סיפרו לו נפגש איתו בלהבלהבלה. ע"כ ציטוט.
    גם אם מנסים לכתוב סיפור כדי להביא מוסר השכל לציבור, צריך לדאוג שיהיה קשר בין המסרים.. שאימו של יוסי מספרת שבמשך שנה וחצי הוא פותה והציידים מסתובבים בישיבות וכו' מה כל זה קשור לתעלול שעשה לה הראש ישיבה שלקח את בנה ללשכה, מה הקשר בין זה שבנה היה בלשכה לבין זה שיש ציידים שמסתובבים בישיבות מברריים מי לא מונח בלימוד ונצמדים אליו. אומנם הסופר רצה להרוויח כאן שני מסרים א. שלא צריך להיתייצב בלשכה ב. שיש ציידים שמסתובבים בישיבות של יוסי, אבל כייון שהוא מביא את הדברים בתור סיפור היה לו לקשר בין שני המסרים בעלילה.
    ציטוט:
    שבהסכמתו לקחנו אותו לרבי שמואל אוירבאך הוא ישב איתו שמע אותו בסבלנות רבה וששמע את התפקיד שמציעים לו לאחר מכן ראש הישיבה הסביר לו והסביר לו שאם יקח את התפקיד הזה זה ממש בגדר של חוטא ומחטיא את הרבים וכשותפו של ירבעם בן נבט רח"ל יוסי נבהל לשמע הדברים ושתק".(הקראת המכתב אמש בכינוס בבנייני האומה)"לגייסים הוא הפסיק לענות לטלפונים ולאחר שהם הגיעו אליו הוא נתן להם פסק זמן ואמר שיחשוב כמה ימים על התפקיד הנחשק... מידותיו הטובות ואמונת החכמים שלו הכריעו את הכף והוא ענה בשלילה!! עברה תקופה חשבנו שההציידים שכחו ממנו אחרי שהשיב את פניהם ריקם"."לא נאריך הצווים המשיכו להגיע וציד חדש בלבוש חסידי התלבש עליו ושכנע אותו להתגייס לפלוגה קרבית לוחמת ששמה "גבעתי" יוסי הודיע לי אמא שבוע הבא אני מגויס שאלתי אותו האם אתה חושב שמבחינה פיזית תתאים? הוא ענה לי שהגייס שם עליו מסע שכנוע ושטיפת מח מאסיבית שבסופו הוא כבר חתם לו על אישור. את הרגע הזה לא אשכח לעולם הבן שלי מתגייס לצבא ולאיפה ל"גבעתי"? לוחם? הייתי בהלם נעתקה נשמתי מפי ולא היו לי מילים" ע"כ ציטוט.
    א. טוב בסיפור שלנו יוסי מתגלה כטיפוס מאוד נדיר וחלש אופי. כאשר הגייסים (הארורים) לא נותנים לו מנוח וכו'. אבל שימו לב לסופר המהולל שלנו, שכדי להכניס עוד עוד מסר בעלילה היה מוכן לעשות את יוסי כמטומטם עם חותמת, המסר שהוא רצה להכניס זה כמובן את רה"י הגר"ש אויירבאך, לצורך העניין הסופר שלנו שיחק עם יוסי הציג אותו כמתנדנד שמתלבט בלחץ הגייסים, ואז הוא הלך להגר"ש והשתכנע! "מידותיו הטובות ואמונת החכמים שלו הכריעו את הכף". אבל כמובן שהיא אפשר לגמור את הסיפור בזה ולכן פתאום יוסי שכח מאמונת החכמים שלו וברגע של טירוף הדעת ורוח שטות וכו' הוא החליט להיתגייס.
    ב. כשיוסי מודיע לאימו ה"דואגת" שהוא מתגייס לגבעתי מה השאלה הראשונה של אימו הצדקנית? תנחשו זהו השאלה היא האם תתאים פיזית לצבא??? איזה שאלה גאונית! איזה מוח חד! איזה אמא דואגת. היא בכלל עד עכשיו דאגה לצבא שמגייס לגבעתי בלי לבדוק אם החייל כשיר לכך, ולכן כשיוסי שלה גויים לגבעתי היא מיהרה לבדוק עם הוא כשיר פיזית... מה אני יגיד לכם מה לא עושים כשצריך לדחוף עוד מסר בסיפור, מסר שבהמשך הוא יותר ברור לפי המסר: הצבא סתם מגייס חיילים לגבעתי..חצי מהם נושרים... והכל זה בגלל מכסות (כאילו בחוק כתןב גם לאיזה פלוגה יגיעו המכסות) אז בשביל המסר הזה שתל הסופר המוכשר שלנו כבדרך רמז את זה שאימו של יוסי כבר ראתה ברוח קודשה שיוסי לא מתאים לגבעתי מבחינה פיזית וכנראה מגיסים אותו בשביל ה"מכסות לגבעתי"
    ציטוט:
    של הדיבורים ששמע ממפקדיו פצעו את נפשו הזלזול בכל מה שקשור לדת היה נורא"."אחרי שבוע הוא כבר בטלפון בכה וצעק ר' שמואל צודק אין לחרדים מה לחפש בצבא הכשרות כאן זוועה אני רעב כל היום משגיח הכשרות במטבח (שגם הוא לצערינו נושר ) גילה לו שהפיקוח ירוד מאוד וכשפעם התלונן הוא קיבל נזיפה קשה מרב הבסיס ואזהרה שעוד תלונה אחת הוא יעבור לתפקיד נחות ומזלזל"."תקופה קצרה לאחר מכן הודו בפניו שסתם גויס ל"גבעתי" כדי למלא מכסות לאחר שלא הצליחו למלאות את היעד שאליו שאפו בצבא!! ע"כ ציטוט.
    טוב כאן מגיע התפנית בעלילה שכמובן יוסי שלנו שבמשך שנים התלבט עם להייתגייס סוף סוף בתוך שבוע אחד הוא קלט מה זה הצבא... עד עכשיו הוא לא ממש הבין אבל פתאום הוא קלט.. וכמובן הוא אמר את המשפט הבא " שרבי שמואל צדק". הא והוא נשאר רעבב מסכן, כאילו צבא זה ישיבה בצבא אין דבר כזה להישאר רעב! יש אוכל בשפע, ואם לא מתאים לך הכשרות תאכל ירקות, לחם, גבינות, אורז לא חסר, אבל כמובן שאין כמו האוכל והסיפורים של אמא של יוסי
    למרות שאני די ביקורתי (בעיקר לסוג הזה של הסיפורים), וגם עברתי על ההערות המתחכמות שלך, הסיפור מעביר מסר שנוגע בכל אחד ואחד, מדברים שאנו מכירים ביום יום. ובכך הוא משיג את מטרתו! ווהערות הם באמת לחפש מתחת לבלטות לזלזל בסופרת/אמא (למה היא לא כותבת עם ניקוד?). הסיפור נשמע אותנטי, ולא חוזר על אותם דברים שכולנו כבר מכירים. ואכן יש בחורים שמתנדנדים כמו הבחור הזה, ולהתעלם ולהכניס את הראש בחול, זה באמת לא הפתרון האופטימלי.

8. ציטוט חרד לדבר ה' אמר: צפיה בהודעה
    לא היה ולא אמיתי,
    שטיפת מוח מקצועית,
    מתאימה ל"אמא רוסיה"
    תקשיב, קונילמל שבקע מהביצה, נכון שאם נציג לפניך גלובוס לא יהיה לך שום מושג איפה אמא רוסיה?

+ תגובה לאשכול
  • חלון צ'אט
    משתמשים פעילים: 0

• שים לב: N/A
    Loading...

הרשאות פרסום

• באפשרותך לפרסם אשכולות חדשים
  • באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •