+ תגובה לאשכול
תוצאות 1 עד 11 מ 11

אשכול: קהילה חרדית פא״יניקית

יצחק סלמונוביץ אורח

קהילה חרדית פא״יניקית

שלום לכולם

האם מישהו יכול להמליץ לי על קהילה חרדית פא״יניקית, אני חרדי עובד (הייטק) ממשפחה חצי אמריקאית גם אשתי כזו ואני לא מוצא קהילה לרוחי, או שיש קהילות שיותר מדי סגורות וכל אחד חושב שהוא המשמש של ריבונו של עולם, שאני לא מרגיש נעים שאני לא מתפלל עם כובע וחליפה הולך עם פולו ואשתי הולכת בלי גרביים. מאידך אני גם לא מרגיש חלק מהקהילות המודרניות שהתפתחו בארץ מכיון שרובם יותר מדי מודרנים בשבילי (אין לי אינטרנט בבית אשתי הולכת רק עם חולצות סגורות וחצאית ארוכה והילדים שלי נמצאים בחיידרים) אני מודע לעובדה שאנחנו שונים (״מערבניקים״) אבל אני בטוח שאני לא היחיד.

אם למישהו יש רעיון אשמח לשמוע

תודה

יצחק

דברי חכמים אורח
    ציטוט יצחק סלמונוביץ אמר: צפיה בהודעה
    שלום לכולם

האם מישהו יכול להמליץ לי על קהילה חרדית פא״יניקית, אני חרדי עובד (הייטק) ממשפחה חצי אמריקאית גם אשתי כזו ואני לא מוצא קהילה לרוחי, או שיש קהילות שיותר מדי סגורות וכל אחד חושב שהוא המשמש של ריבונו של עולם, שאני לא מרגיש נעים שאני לא מתפלל עם כובע וחליפה הולך עם פולו ואשתי הולכת בלי גרביים. מאידך אני גם לא מרגיש חלק מהקהילות המודרניות שהתפתחו בארץ מכיון שרובם יותר מדי מודרנים בשבילי (אין לי אינטרנט בבית אשתי הולכת רק עם חולצות סגורות וחצאית ארוכה והילדים שלי נמצאים בחיידרים) אני מודע לעובדה שאנחנו שונים (״מערבניקים״) אבל אני בטוח שאני לא היחיד.

תודה

יצחק
    איפה אתה גר?
    בטוח שבבית שמש יש איזו קהילה מתאימה,
    אולי בפתח תקווה.

אבל בינינו מה רע לגור בעיר מעורבת כמו רחובות או ראשל"צ, שם כמעט כל בית כנסת חרדי יקבל אותך בשמחה ובזרועות פתוחות.
    בראשל"צ במיוחד יש את בית הכנסת פא"י של הרב נחשוני שליט"א, שממש מתאים לכל מה שכתבת. וגם החיידר המקומי מתאים למשפחות מהסוג שלך.
    כך גם לדעתי בפתח תקווה יש מגוון בתי כנסיות וקהילות. ציבור גדול הדומה לך ובוודאי אשתך תמצא חברה טובה בעיר זו.
    אך מידיעה ברורה אם הינך ירושלמי, בטוחני שבביתו של מרן ראש הישיבה הגר"ש שליט"א, יקבלו אותך בזרעות פתוחות.
    יש באיזור שערי חסד רבים כמוך, ומאד מקורבים לקהילת הרב אוירבך שליט"א.

לסיום:
    לא הכובע קובע ולא המעיל מועיל.
    כל עוד זה לא פרוץ ומגעיל,
    כשרשרת בצוואר ובאוזן עגיל,
    מראך כירא שמים זקן ורגיל.
    לפסגות רוחניות תוכל להעפיל,
    עוצמותיך הרוחניות בס"ד תכפיל.

חודש טוב ומבורך,
    כוח"ט לך למשפחתך ולכל בית ישראל.

מוצא אורח
    קח בחשבון שהילדים שלך לא יהיו חרדים קלאסיים
    מצד שני אולי את זה אתה מחפש

הרב יוליוס שיינין אורח
    פא"י? ברצינות??? תחפש אולי במושב זקנים...

לו כדבריך והייתם באמת "שונים" ואותנטיים, הייתם שבעי רצון באינדיבידואליותכם בתוככי כל קהילה שתהיה, מנטורי קרתא ועד חרד"ל, ולא מחפשים חיזוקים מהחברה מבחוץ.

זה שאתה חש צורך בסיסי להשתלב בקהילה של אנשים שהם בדיוק כמוך אומר לי שאתם ממש לא שונים, אלא חרדים ישראלים מן השורה שהוטבעו בתבנית שלי המיינסטרים עם צורך בסיסי "להשתייך", ושהחליטו משום מה להיות "מיוחדים" באורח חייהם, אך אינם בשלים דים לשלם את המחיר של להיות "מיוחדים" לבד...

ייתכן שאתה מנסה לפרוק כבלים חברתיים מסוימים, אלא שאינך יודע לזהות מה מגביל אותך. אם חייך מושתתים על דקדוק ההלכה וחינוך בניך לעמל התורה, ברור שלא תמצא לך מקום בין חרד"קים וקלים. ומאידך, אם אינך חש בנוח בין יראים ושלמים הממיתים עצמם באהלה של תורה, עליך לעשות עם עצמך חשבון נפש.

חשוב מנשוא למצוא חברה טובה, כי האדם נמשך בדיעותיו אחר סביבתו. ועם זאת, כל אדם צריך להשתחרר מהתלות בחברה ומהגדרת הזהות העצמית מבעד למשקפי הסביבה. תהיה מה שאתה, ואל תתבייש בזה! כי אפילו בקהל הקדוש ביותר בישראל, מי שנוטה אחרי "כולם" ככבש בעדר - הוא חסר חוט שדרה, ומפורז בפני מכשול.

ועם זאת, לעולם תהא דעתו של מעורבת בין הבריות. חשוב שאדם יהיה מסוגל גם להשתלב, לא להתבלט, ולוותר על הרגלים שמושכים אליו אור מיותר של זרקורי ביקורת בתוך הקהילה בה חי.

כללו של דבר, אדם חש טבעי ורצוי באורח החיים שנתגדל בו. כמו כן, גם החברה השמרנית ביותר יודעת לקבל אנשים אותנטיים, אף במקרה שהם חריגים מאד בתוכה. אבל, אתה ככל הנראה רוצה לאמץ לעצמך אורח חיים חדש, אולי מתירני משהו, ולא להרגיש זר בשל כך - ואתה רק מחפש לעצמך סביבה שתאשר לך זאת. הנך בבעיה רצינית. כי את החברה שסביבך אינך יכול לשנות, ואינך יכול לצפות ממנה לקבל אותך בשעה שעדיין אינך מוכן לקבל את עצמך...

הצלה 10 אורח
    ציטוט דברי חכמים אמר: צפיה בהודעה
    שלום לכולם

תודה

יצחק
    איפה אתה גר?
    בטוח שבבית שמש יש איזו קהילה מתאימה,
    אולי בפתח תקווה.

אבל בינינו מה רע לגור בעיר מעורבת כמו רחובות או ראשל"צ, שם כמעט כל בית כנסת חרדי יקבל אותך בשמחה ובזרועות פתוחות.
    בראשל"צ במיוחד יש את בית הכנסת פא"י של הרב נחשוני שליט"א, שממש מתאים לכל מה שכתבת. וגם החיידר המקומי מתאים למשפחות מהסוג שלך.
    כך גם לדעתי בפתח תקווה יש מגוון בתי כנסיות וקהילות. ציבור גדול הדומה לך ובוודאי אשתך תמצא חברה טובה בעיר זו.
    אך מידיעה ברורה אם הינך ירושלמי, בטוחני שבביתו של מרן ראש הישיבה הגר"ש שליט"א, יקבלו אותך בזרעות פתוחות.
    יש באיזור שערי חסד רבים כמוך, ומאד מקורבים לקהילת הרב אוירבך שליט"א.

לסיום:
    לא הכובע קובע ולא המעיל מועיל.
    כל עוד זה לא פרוץ ומגעיל,
    כשרשרת בצוואר ובאוזן עגיל,
    מראך כירא שמים זקן ורגיל.
    לפסגות רוחניות תוכל להעפיל,
    עוצמותיך הרוחניות בס"ד תכפיל.

חודש טוב ומבורך,
    כוח"ט לך למשפחתך ולכל בית ישראל.
    בהצלחה

6. מפא"י כבר לא נשאר כלום. (חוץ מכסף ונכסים, אבל זה לא יעזור לך) גם מי שהעלה את הנושא לאחרונה הספיד אותם. (ידידיה מאיר)
    תגדיר יותר את מה שאתה מחפש, אולי אתה מחפש קהילה שלא יעקבו אחריך, לא יבלבלו את מוחך עם מחלוקות שלא מעניינות אותך, ולא יעניין אותם אם אתה הולך עם כובע וחליפה להוריד את הפח, או שרק בשבת.

אני אישית התעניינתי בדבר כזה, כחרדי עובד, וקצת עצמאי.
    היום אני בקהילה קטנה ושקטה, ויש בה מכל הסוגים: עצניקים, אנשי דגל, ספרדים, ועוד מגוון מעניין, אף אחד לא מנסה להשפיע על חבירו כולם נחמדים אחד לשני, ייתכן שזה מה שאתה מחפש?
    אני מאמין שאתה לא מחפש קהילה של קלי דעת, אלא של אנשים שלא מתערבים אחד לשני בחיים.
    אני משוכנע שתמצא כזה דבר בהרבה מאוד מקומות.
    ראיתי כאלו בבית שמש, חיפה, ירושלים, ובלא מעט מקומות באזור המרכז.
    כמובן שאתה גם יכול לא להשתייך לקהילה אלא לרב שמקובל עליך כמו שהמליץ לך הצלה 10 מעלי.
    לגבי מוסדות אם אתה לא מחפש את החיידרים שמיועדים רק לאברכים עם פרצוף נורא רציני יש סיכוי טוב שתמצא בכל מקום.
    בהצלחה!

Sent from my CW-Vi7 using Tapatalk

????? אורח
    שימו לב לזה.

שלום לכולם

אשתי הולכת בלי גרביים.

יצחק

יצחק סלמונוביץ אורח
    לרב שיינין

התגובה שלך פשוט מדהימה

אתה לא מכיר אותי אין לך מושג מי אני ומאין באתי. אתה לא מכיר את אורחות חיי ואת אורחות חיי משפחתי, ואני מוכן להבטיח לך שאני יותר חרד מהרבה שכנים שלי, למרות שאני פונה בשאלות הלכתיות לש״וע ולא ל״יתד״. אף על פי כן אתה משתלח בי כאחד הלבלרים.
    אני משאר שיש לך צורך לשפוך מלל בבחינת יותר מאשר העגל רוצה לינוק הפרה רוצה להניק, ואני שמח שאפשרתי לך זאת.

ולנושא שלי אני יכול כעת לחדד במשפט אחד מה אני מחפש.

אני מחפש קהילה שבה אנשים כמוך לא נמצאים.

בברכה
    יצחק

הרב יוליוס שיינין אורח
    לרב שיינין

התגובה שלך פשוט מדהימה

אתה לא מכיר אותי אין לך מושג מי אני ומאין באתי. אתה לא מכיר את אורחות חיי ואת אורחות חיי משפחתי, ואני מוכן להבטיח לך שאני יותר חרד מהרבה שכנים שלי, למרות שאני פונה בשאלות הלכתיות לש״וע ולא ל״יתד״. אף על פי כן אתה משתלח בי כאחד הלבלרים.
    אני משאר שיש לך צורך לשפוך מלל בבחינת יותר מאשר העגל רוצה לינוק הפרה רוצה להניק, ואני שמח שאפשרתי לך זאת.

ולנושא שלי אני יכול כעת לחדד במשפט אחד מה אני מחפש.

אני מחפש קהילה שבה אנשים כמוך לא נמצאים.

בברכה
    יצחק
    אני מצטער מאד, לא התכוונתי להשתלח. ואם טעיתי בך, אני מתנצל ולוקח את דברי בחזרה.

אתה מחפש עיר בה אין מצויים אנשים כמוני, כדאי שתסיר את באזל מרשימותיך.

ואהבת לרעך כמוך אורח
    ישנה קהילה נפלאה ברעננה שתענה בדיוק על צרכיך. נא שלח מייל עם פרטיך ומספר טלפון להתקשרות לכתובת [email protected] ואצור עמך קשר.

איציק אורח
    הי.

מישהו יודע כיום על הקהילה ברעננה?

כתובת מייל או טלפון למי אפשר לפנות.

תודה.

+ תגובה לאשכול
  • חלון צ'אט
    משתמשים פעילים: 0

• שים לב: N/A
    Loading...

הרשאות פרסום

• באפשרותך לפרסם אשכולות חדשים