+ תגובה לאשכול
תוצאות 1 עד 14 מ 14

אשכול: על הרב שטיינמן - מבנו של הרב הגאון צבי חשין

הנהגת הדור אורח

על הרב שטיינמן - מבנו של הרב הגאון צבי חשין

על הרב שטיינמן - מבנו של הרב הגאון צבי חשין מגדולי החכמים של ישיבת מיר
    https://drive.google.com/file/d/0B2B...ew?usp=sharing

קיצור דרך כללי - דרכי איש - משנת איש ב' חלקים - דרכי איש - ס"ח קונטרסים - קול השופר – ז' גליונות – מתווה הכותל לריפורם
    https://drive.google.com/folderview?...nM&usp=sharing
    קיצור דרך - קול השופר – ז' גליונות'
    https://drive.google.com/folderview?...G8&usp=sharing
    קיצור דרך - משנת איש - ב' חלקים
    https://drive.google.com/folderview?...UU&usp=sharing

קיצור דרך - דרכי איש - ס"ח קונטרסים
    https://drive.google.com/folderview?...WM&usp=sharing
    מתווה הכותל לריפורם
    https://drive.google.com/folderview?...Uk&usp=sharing

2. מה אומר שם החשין ההוא

מירער אורח

אין לי דפדפן אינטרנט

אין לי אפשרות לראות מה האיש כתב . אבל ביודעי ומכירי קאמינא .לומר עליו שהוא מגדולי תלמידי החכמים במיר זה לזלזל קצת בת"ח האמתיים במיר.. עפס משהו מריח לי לא טוב .. מנסים להגדיל משהו בשביל צורך פוליטי מסוים.. (אני טועה?) כתבתי הכי עדין שיכולתי מחמת איסור לשה"ר

4. כל מי שמרייר נגד הגראי"ל מתקבל בזרועות פתוחות ע"י הפלג.

פורשי ברלנד אולי שם תמצאו בית חם.

בהצלחה.

דברי חכמים אורח
    ציטוט קופליק אמר: צפיה בהודעה
    כל מי שמרייר נגד הגראי"ל מתקבל בזרועות פתוחות ע"י הפלג.

פורשי ברלנד אולי שם תמצאו בית חם.

בהצלחה.
    אתה צודק.
    חבל שחלק מאנשי "בני תורה" מתייחסים לדברי חשין.
    הלא ברור שכל דבריו הם בגלל שהגראי"ל שליט"א לא תומך במתנגדי ברלנד.
    בטוח שאם היה חותם על מכתב נגד ברלנד, בנוסח שמרן הסטייפלר זיע"א כתב
    נגד ראש הישיבה מתל אביב, חשין היה צועק יחי לר שטיינמן שליט"א.

מירר אורח
    לא יודעי ולא קאמיני.

ר' צבי חשין הינו גדול תלמידיו של הגר"נ פרצוביץ זצוק"ל ומגדולי הת"ח בישיבת מיר

ציטוט מירער אמר: צפיה בהודעה
    אין לי אפשרות לראות מה האיש כתב . אבל ביודעי ומכירי קאמינא .לומר עליו שהוא מגדולי תלמידי החכמים במיר זה לזלזל קצת בת"ח האמתיים במיר.. עפס משהו מריח לי לא טוב .. מנסים להגדיל משהו בשביל צורך פוליטי מסוים.. (אני טועה?) כתבתי הכי עדין שיכולתי מחמת איסור לשה"ר

7. הרב שטיינמן מול הרב הגאון צבי חשין.
    אם יש את הרה"ג הנל למה היה צריך לנסות עם ר' שמואל?

Sent from my CW-Vi7 using Tapatalk

חשין אורח
    תגובה
    המגיבים טועים לחשוב. לא מדובר בהרב צבי חשין אלא בבנו שכפי הנראה לא הגיע לגיל הארבעים לבינה, כך שאני לא יודע האם הוא ראוי לתגובה.
    א. הנ"ל משייך את הרב שך והרב אלישיב [כפי שהוא מכנה הממשיך שלו] לסאטמר, אני לא מבין, הרי לדעת ר' יוליש להצביע בבחירות זה חמור כג' עבירות, וכן לקחת כסף מהמדינה זה איסור חמור ביותר ועוד..., והרב אלישיב היה דיין ברבנות, כך שזה תמוה מה הקשר בינן לסאטמר.
    ב. ר' יוליש שהיה ענק בענקים, הוציא ספר שלם על האיסור להצביע בבחירות, ולא ראינו את החזו"א או את הקהלות יעקב או את ר' אהרון קוטלר או את האבי עזרי וכל גדולי הרבנים שמורים להצביע, שדנו לפרוך את דבריו, כך שאני לא מבין מה הענין לשייך את הציבור הליטאי על רבניו לקהילה החשובה סאטמר.
    ג. חשין מביא סיפור על ילד שהיה צריך לחלוק את חייו שבוע אצל אבא חילוני ושבוע אצל אמא חרדיה וההוראה היתה שאין חינוך כזה, מכיון שהילד יהיה שוטה, ולכך שישאירו אותו אצל האבא החילוני, וחשין הנ"ל נחרד מהפסק, והוא גם שאל אפילו בעלי בתים וכולם לא הבינו את הפסק, וגם רבנים חלקו על הפסק, והוא הוסיף שלשיטת ברסלב לפחות נרויח שהילד ישמור כמה שבתות.
    ד. הפסק הנ"ל הוא פשוט ביותר, והפוסקים דנו בזה כבר [עיין באוצר החכמה] ונבאר בקצרה: הדין לחנך קטן שיעשה מצוות, כדי שיהיה גדול ומוחייב במצוות יהיה רגיל במצוות, ואם עד שיגדל יהיה שוטה אין דין חינוך, ואם אין דין חינוך אין לך שום זכות להפוך אותו לשוטה או לפצוע אותו.
    ד. חשין הנ"ל שכח את המאמר דעת בעלי בתים הפוכה מדעת תורה.
    אם יש רבנים שחולקים, כך היא דרכה של תורה, אבל הביטויים העלובים שלו לא מראים שהוא בן תורה.
    מה שהוסיף ששיטת ברסלב להרויח כמה שבתות, לא הבנתי מה זה שייך לברסלב, פשוט שכל אחד צריך לדאוג שכל יהודי ישמור אפילו רק שבת אחת, ואם לדבריו זה שייך לברסלב מה הוא בטענה על מי שהוא לא ברסלב שיעשה כמו ברסלב?
    אני רוצה לספר שתי סיפורים אבי מתעסק עם בעלי תשובה, והיה ילד חילוני שלמד בתיכון, ונפשו חשקה לחזור בתשובה, והוא רצה לעזוב את התיכון, באמצע הלימודים והלכו לשאול את הרב שך והוא פסק שיגמור את התיכון ויעבור לישיבה. מענין מה חשין היה אומר על השבתות שהוא המשיך לחלל כשנשאר בתיכון, אולי צריך לשאול את הבעלי בתים שלו מה הם אומרים.
    אשתי מורה בחינוך מיוחד בירושלים יש לה בכיתה ילד ממשפחה שמשתייכת לאחת מהקהילות החשובות, הילד הנ"ל הוא חכם ואין לו בעיה לימודית, הסיבה שהוא נמצא בחינוך מיוחד בגלל בעיות נפשיות שקרו לו בעקבות שהוא חולק את חייו שתי שבתות בחודש אצל אבא חילוני, הילד הנ"ל מקלקל את כל הכיתה מהסרטים שהוא מביא ועוד מרעין בישין.
    ומי שרוצה הוא אחד מהמועמדים לטפל בילדים כשיגדל.
    ודי למבין

קרימון אורח
    בקשר מה שאמרת על שוטה, הרי כאן ברור שהוא לא יהיה שוטה במצב ההלכתי של שוטה, אלא שחייו יהיו קשים, ואם כן אין שום היתר לחלן אותו, ומי שגורם לחילונו הוא מסית ומדיח.
    בקשר לבן שהרב שך אמר שייגמור את התיכון, זה נעשה מתוך מחשבה (אם הסיפור נכון) שככה ייקל לו יותר להגיע בסופו של דבר לחיי תורה ומצוות, לא קשור בכלל לעניננו.
    בקשר להוא מחינוך מיוחד שמקלקל את הכיתה, זה שיקול שצריך לדון בו, אבל מה זה קשור למעשה שטן, שם התשובה היתה שהבן יהיה פסיכי.

חשין אורח
    ודאי שהרב שך לקח סיכון שהוא ישאר חילוני, ובכל אופן זאת היתה דעת תורה,
    בסיפור הנ"ל "חשין עצמו לא חושב כמוך" הוא רק טען שצריך להרויח כמה שבתות, הוא לא טען שהוא לא יהיה שוטה שפטור מהמצוות, ואם אתה רוצה להתווכח על עובדות אתה יכול, אבל זה לא הופך את מי שחושב הפוך... לא רוצה לחזור על המילים של חשין עפרא לפומיה.
    ודרך אגב אותו ילד שסופר עליו הוא פטור מהמצוות לגמרי, וכן למרות שהנימוק היה שהוא יהיה שוטה, לא כל שו"ת כותב את כל הסיבות לתשובה ויכול להיות שזה היה צירוף,
    בכל אופן מי שלוקח על עצמו עול על חזרה בתשובה בקרב הליטאים והחסידים, זה הגראי"ל שטיינמן שליט"א, כמו שכל אחד יודע וגם אני יודע מקרוב שאבי עוסק עם בעלי תשובה, אז לחשבן שלא איכפת לו כמה שבתות זה רשעות וחוצפה של ילדון שמחפש במה.
    בכל אופן אין זכות לשום אדם לפצוע ילד כדי שיתרגל המצוות כשיגדל במיוחד מי שהוא לא האבא של הילד שהרי האבא במקרה הנ"ל חילוני, עיין בתשובות שהאריכו בזה.

11. חבל על המאמץ להסביר את דברי הגראי"ל שאמר או לא אמר
    כי גם אם להד"ם הרי יש עוד 80 קונטרסים מלאי השמצות מכאן עד אמריקה
    הכלבים ינבחו והשיירה תמשיך

לאנולדתי אתמול אורח
    מה זה קופליק?

אלף אורח
    רק לא שמת לב שלא מדובר בילד שצריך להחזירו בתשובה אלא ילד חרדי טהור שאביו רוצה להרוס אותו
    ואגב חשין כן אומר שם שזה שטות לומר שהוא יהיה שוטה

14. לשמחתנו הרבה אין לנו אינטרנט ואנחנו לא יכולים להכנס לקישורים

+ תגובה לאשכול
  • חלון צ'אט
    משתמשים פעילים: 0

• שים לב: N/A
    Loading...

הרשאות פרסום

• באפשרותך לפרסם אשכולות חדשים
  • באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך