סערת הסלולר בביתר: "קיצונים אלימים"
סוער בביתר: הפגנות ליד חנות סלולר, ולחצים על עיתון, וכן עימות מי רשאי להעניק הכשר לחנויות סלולר • מקורב לבעל החנות שבעין הסערה בביתר עילית מציג את גרסתו: "האדמו"ר אישר לי - הקיצונים לא"
איציק מן יום שלישי ד' ניסן תשע"ו 21:25 12/04/2016

סוער בביתר עילית על רקע מאבק נגד חנות סלולר בעיר. "הכל בגלל הקיצונים", אומר מקורב לבעל החנות שבעין הסערה, ל'בחדרי חרדים'. מזה כשבועיים מתקיימות הפגנות מחוץ לחנות מקומית 'וייסטק' המוכרת מכשירי סלולר המאושרים על ידי ועדות רבנים בקהילות שונות, אך אינם מאושרים בידי "ועדת הרבנים לענייני תקשורת".

אברכים בעיר, בעיקר מהציבור הליטאי ומחסידות באיאן מקיימים הפגנות, לאחר שלפני תקופה נקבעו כללים בעיר והוקמה ועדה מקומית.

מקורב לבעל חנות הסלולר 'וייסטק', בביתר עלית אומר הערב ל'בחדרי חרדים': "החנות קיימת מזה שנים בעיר באין מפריע, החנות אף משווקת מכשירים מסוננים של נטסטפרק ואף שאר מכשירים רגילים, לפני כשלושה חודשים יצאה הנהלת בית הדין של העיר ביתר עילית בראשות הרב צבי ברוורמן בתקנות מיוחדות, שהם: למכור או מכשירים כשרים בלבד. או מכשירים מסוננים מחברת דלתא.

"בעל החנות הזמין דיון בבית דינו של הרב צבי ברוורמן, כדי להוציא כשרות לשווק את חברת נטסטפרק. נקבע מועד לדיון, וכשבעל החנות הגיע לדיון, התקבל בקבלת פנים חמה על ידי 'קיצונים' שתקפו אותו מילולית בצורה מבזה, ולא נתנו לו לדבר ולנהל דיון כראוי עד שבעל החנות יצא בזעם, ללא תוצאות בדיון.

בהפגנה מול החנות

"מזכיר בית הדין שהוא השומר בפתח, משתייך ל'קיצונים' ואפשר להם להכנס באין מפריע, והדיינים לא הביעו את דעתם", הוא ממשיך ואומר.

"לפני כחודש, בעל החנות משתייך לחסידות קרלין סטולין, הלך להתייעץ עם אדמו"רו האדמו"ר מקרלין סטולין, והציג בפני האדמו"ר את הנמכר בחנות שזה מכשירים מסוננים מחברת נטסטפרק. האדמו"ר השיב לו שאין ממה לחוש ויהיה בסדר. מכאן זה התקדם לוועדת רבני קרלין סטולין לענייני תקשורת, שהוציאה הכשר לחנות תחת חתימתם של הרב נח בלוי מוועדת התקשורת של קרלין סטולין, והרב ישעיהו בריזל, שבעצם אישרה לחנות הסלולר למכור מכשרים מסוננים של חברת נטסטפרק.

"לאחר קבלת התעודה לפני שבועיים, חשבנו שההפגנות והמחאות נגד החנות יסתיימו, אלא שלא קרה כך. והקיצונים החלו להפגין ולהפיץ פשקווילים נגדינו. הם אף הפיצו הקלטה ברמקולים".

הכריזה בביתר

על ההפגנות הוא ממשיך לספר ל'בחדרי חרדים': "הם מגיעים במשך שבועיים מידי יום, בוקר, צהריים וערב. צועקים ומוחים נגד החנות ואף מתפללים וקוראים תהילים.

הוא מוסיף ומספר: "אנחנו מפרסמים את החנות בעיתון המקומי של ביתר עלית שערים, ומלפני שבועיים שהחלה המחאה, בעיתון לא מאשרים לנו לפרסם את החנות, לאחר שהקיצונים איימו בחריפות כנגדוא. הקיצונים לא נחו בכך שאיימו והטרידו את בעל העיתון, אלא אף איימו על מפרסמים שונים שערים שיפסיקו לפרסם עד שהעיתון יפסיק לפרסם את חנות הסלולר וייסטק".

משערים נמסר ל'בחדרי חרדים': "ברגע שקיבלנו הוראה מבית הדין של הרב ברוורמן לא לפרסם חנויות סלולארי ההפסקנו במיידי. ביום ראשון פנה אלי אחד העסקים בביתר שיש לו אישור מרבני קרלין, פניתי לרב ברוורמן מתוך שיחתי עמו הבנתי שאני יכול לפרסם. מאז בקשת בית הדין הפסיד מערכת שערים פרסומים בסך כולל של 17500 ש"ח. אני שמח שהקשבתי לרבני העיר, וצר לי שחלק מהאנשים מקהילה מסויימת לא מוכנים להבין זאת".