+ תגובה לאשכול
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 50 מ 85

אשכול: עזרה מהחברים, שאלות לא פשוטות... בענייני השעה.

ר' נחמיה אורח

עזרה מהחברים. מקור השימוש במדינת נורבגיה לזיהוי החרדים הליטאים ?

אני מבין שכמה עצניקים החליטו לכנות את היראים הליטאים ממשיכי הדרך של הגרי"ש והגרא"מ בעיניין הבחירות וההתייצבות, בכינוי שפישרו אינו מובן לי - התייחסות למדינה הצפונית שזכתה במקום הראשון במדד האושר העולמי. מדינת נורבגיה.

מישהו יכול להסביר לי את המקור לכינוי הזה. בבקשה.

ישר כוח, ותראו רק נחת מיוצאי חלציכם - שמסמא בסוף יהיו חלק מהנטורי קרתא.

2. אתה בעצמך עונה את התשובה.מרוב האושר הגדול המצוי בקרב המיעוט הליטאי שאליו הנך משתייך, אושר שבא לידי ביטוי במלחמה אובססיבית וכפייתית בכל אדם שלא נאמן דיו לרבותיך, אושר המתבטא בכך שהנכם לחוצים ומפוחדים מ'מה יאמרו העצניקים' ,אושר המתבטא בעשרות מאמרי הסתה והתרת דם של ציבור רבבות הנאמן לדרך המסורה כפי שקיבלו גדולי תלמידי רבינו ה'אבי עזרי' ממנו וממשיכים בדרכו בגאון ובעוז.
    בדיוק בגלל האושר הזה שמכם ייחקק לעד כנורבגים .

נאמן אורח

יש גם עוד סיבה

המדינה ההיא ידועה כמקום עם פריצות נוראה, וד"ל.

4. ציטוט ר' נחמיה אמר: צפיה בהודעה
    התייחסות למדינה הצפונית שזכתה במקום הראשון במדד האושר העולמי. מדינת נורבגיה
    זה כ"כ פשוט שאני לא מבין מה יש לשאול פה

בדיוקקקקקקקקקקק בגלל זה
    יראים הליטאים ממשיכי הדרך של הגרי"ש והגרא"מ בעיניין הבחירות וההתייצבות(ואלה , תודה יותר קצר לומר נורבגי מאשר כל המשפט הארוך הזה)
    מכונים ככה
    אתה לא מרגיש ראשון במדד האושר העולמי????

5. מעניין רק שהנורבגים שכחו לפתע כליל "מה בדיוק" הורו מרנן הגרא"מ שך והגרי"ש אלישיב להצביע, ולמה...

אולאף אורח
    זה בגלל שהם קרובים מאוד בדיעותיהם ל"דת" הפורקן, המתירנות והפוסטמודרניזם שמדינות הדגל שלה הן ארצות סקנדינביה.
    למה נבחרה לסמל את הפרוסטערס וקלי הדעת האלו דווקא "נורבגיה" ולא "שבדיה" שמטורפת לא פחות? כנראה כמחווה לסלמון הנורבגי שמוגש במסעדות בהן מבלים הפרוסטערס "הממשיכים את דרך הגרא"מ והגרי"ש בענין הבחירות וההתייצבות".

כמו שעם ישראל מכונה "אוכלי שום".

נורבגי אורח
    אה...
    ופעם פעם, היה איזה מזכ"ל תנועה שמאוד בנה על החוק הנורבגי והפך את העולם (כפשוטו) בשביל זה...

שבדי אורח

וכן למר

ציטוט ר' נחמיה אמר: צפיה בהודעה

9. ציטוט ר' נחמיה אמר: צפיה בהודעה
    שמסמא בסוף יהיו חלק מהנטורי קרתא.
    אבל שכחת שאתמול צהלת שהם יצאו נגדנו

אלצהיימר אורח
    ציטוט עצניק אמר: צפיה בהודעה
    שמסמא בסוף יהיו חלק מהנטורי קרתא.
    אבל שכחת שאתמול צהלת שהם יצאו נגדנו
    זו הדרך.
    אתמול גם המתווה הרפורמי היה גרוע, שלשום הוא היה הרע במיעוטו, והיום הוא הדבר הנכון ביותר.
    וכן על זה הדרך...

טול קורה אורח

הכוונה היא

שאתם מבינים את הגרא"מ ש"ך זצ"ל כמו שנורבגי מבין עברית.

12. לאור הפוסט הזה- http://www.charedim.org/showthread.php?t=3833

כנראה הכוונה שהמאכלים שהם אוכלים כשרים כמו המאכלים בנורווגיה.

הדעת וההבדלה אורח

איזה יופי ! שכוייח.

אני מבין שכמה עצניקים החליטו לכנות את היראים הליטאים ממשיכי הדרך של הגרי"ש והגרא"מ בעיניין הבחירות וההתייצבות, בכינוי שפישרו אינו מובן לי - התייחסות למדינה הצפונית שזכתה במקום הראשון במדד האושר העולמי. מדינת נורבגיה.

מישהו יכול להסביר לי את המקור לכינוי הזה. בבקשה.

אל יבוש אורח

הסיבה האמיתית - כי היה לנו לא נעים שקראו לנו

והיינו צריכים לכנות לכם שם נגדי, וכך הצלנו את הכבוד שלנו.

הסיבה היא כזאת

כידוע נורווגיה היא מדינה המורכבת מהמון פיורדים קטנים, חלקים חלקים שמרכיבים את נורווגיה.
    כך גם הפלג הנורווגי, מורכב מהמון פלגים ותתי פלגים.
    וכפי שהעליתי פה בעבר -
    http://www.charedim.org/showthread.php?t=2894

בנוסף מקור השם הוא כדי לזהות את יעקב אשר וסיעתו (עוד חלק מהפלגים כנגד פלג גפני) אשר כל היום עסוקים בחוק הנורווגי (אבל זה לפוסט אחר)

16. ציטוט נורבגי אמר: צפיה בהודעה
    אה...
    ופעם פעם, היה איזה מזכ"ל תנועה שמאוד בנה על החוק הנורבגי והפך את העולם (כפשוטו) בשביל זה...
    לקיים מה שנאמר "כל הנוטל עצה מן הזקנים אינו נכשל".

17. ציטוט אל יבוש אמר: צפיה בהודעה
    והיינו צריכים לכנות לכם שם נגדי, וכך הצלנו את הכבוד שלנו.
    ציטוט ואל יבוש אמר: צפיה בהודעה
    כי היה לנו לא נעים שקראו לנו . והיינו צריכים לכנות לכם כינוי נגדי, כדי להציל את הכבוד שלנו.
    ציטוט אל יבוש אמר: צפיה בהודעה
    כי היה לנו לא נעים שקראו לנו בכינוי במילה שמתחילה בעצ, ונגמרת בים, ויש לפורום באג שלא מאפשר לכתוב אותה בשלמות.
    וכדי להציל את הכבוד שלנו, סידרנו לכם כינוי נגדי, שתרגישו גם אתם כמה זה מעליב.
    וככה נצחנו אתכם.
    סוג של אבולוציה.

ר' נחמיה אורח

לייק. קח עצה ע-ציצי-ם או עצניקים - עוד לא הבנתי מה מבייש בזה

כי היה לנו לא נעים שקראו לנו בכינוי במילה שמתחילה בעצ, ונגמרת בים, ויש לפורום באג שלא מאפשר לכתוב אותה בשלמות.
    וככה נצחנו אתכם.
    וכבר אמר מישהו 'רק כבוד בראש שלהם' 'מי בראש'

תהיו בריאים עצניקים ע-ציצים. ושתזכו לראות נחת יהודית אוטנטית מהילדים שלכם. מאלה שלא ישהו בכלא בעוון עריקה או בעוון נזק לרכוש ציבורי והשתטות בפרהסיה

וככה נצחנו אתכם.
    וכבר אמר מישהו 'רק כבוד בראש שלהם' 'מי בראש'

תהיו בריאים עצניקים ע-ציצים. ושתזכו לראות נחת יהודית אוטנטית מהילדים שלכם. מאלה שלא ישהו בכלא בעוון עריקה או בעוון נזק לרכוש ציבורי והשתטות בפרהסיה

שתזכה לרוות נחת יהודית ברוח ישראל סבא ולא שיפזלו לרחוב ויהפכו למדבררי שפת רחוב, למרות שאתם מעדיפים את זה העיקר לא להיות שייך לציבור בני התורה.

מי מילל אורח

אתה ? בן תורה.

שתזכה לרוות נחת יהודית ברוח ישראל סבא ולא שיפזלו לרחוב ויהפכו למדבררי שפת רחוב, למרות שאתם מעדיפים את זה העיקר לא להיות שייך לציבור בני התורה.[/QUOTE]

אתה ? 'בן תורה' ''ציבור'' בני תורה ? איזה בזיון. אם אלו יודעים צורת בן תורה מהי אני קוגל ( לא ירושלמי )

התכוונת. כנראה, למפלגת 'מי בראש' המעוותת את צורת בני התורה הבודדים שלה לקווזרים מוזרים.

טוב, ליל שישי יש צ'ונט בזיכרון משה. קח מנה ואל תשכח לברך ברכה אחרונה. בתיאבון. ''''''''בן תורה''''''''''

בבית ישראל יותר טעים.
    אתה מוזמן.

מי מילל אורח

מוזמן ? מעניין חשבתי שאתם מחרימים את הרפורמים...

ציטוט ים של כהן אמר: צפיה בהודעה
    בבית ישראל יותר טעים.
    אתה מוזמן.
    בכל מקרה בכיף נשב גם על תפוחי ע-ץ ?

אז אתה מודה שאתם רפורמים?
    אם בשביל הצהרה זאת תגיע לבית ישראל, הכל שווה.

מרמלדה אורח

לייק. נפלא

שבת שלום

ידיד בן ידיד אורח
    ציטוט ים של כהן אמר: צפיה בהודעה
    כידוע נורווגיה היא מדינה המורכבת מהמון פיורדים קטנים, חלקים חלקים שמרכיבים את נורווגיה.
    כך גם הפלג הנורווגי, מורכב מהמון פלגים ותתי פלגים.
    וכפי שהעליתי פה בעבר -
    http://www.charedim.org/showthread.php?t=2894

בנוסף מקור השם הוא כדי לזהות את יעקב אשר וסיעתו (עוד חלק מהפלגים כנגד פלג גפני) אשר כל היום עסוקים בחוק הנורווגי (אבל זה לפוסט אחר)
    ים של היקר,

לא חבל, לשקוע בפוליטיקה ופוסטים ע"ג פוסטים, הזה רצון ה'? בשביל זה התקרבת אליו?

חשוב על זה ברצינות.

ידיד מודאג.

אשת בן תורה אורח

מחפשת רעיון.

ב"ה וזכיתי להיות לצד אברך - השייך למפלגת בני התורה ומנוי לעיתון הפלס.

כהוראת הרבנים - לשקף את מאבקי התקופה בתחפושות הילדים - חיפשתי את ילדיי הי"ו ל'אסירי עולם התורה' ואני מקווה שהם באמת יפנימו את קריטיות התקופה.

הבעיה שלי שלבנותיי איני מצאת רעיון לתחפושת שתשקף את נבכי התקופה והניסיונות שלה.

בתחילה חשבתי לחפש אותן לאסירות עולם התורה. אולם בעלי שיחי' טען שלפי איך שהוא מבין עדיין לא הגענו לתקופה בה מגייסים בנות בכפייה וגם לא נראה שיש פיתויים ומכסות על זה.

כך שאני ממש בבעיה - עוד מעט פורים ואין לי שום רעיון מה דעתכם.

סיימת להכין משלוחי מנות ולתלות שלט על הדלת שבו רשום שאין כניסה לבני תורה?

28. ציטוט אשת בן תורה אמר: צפיה בהודעה

כהוראת הרבנים - לשקף את מאבקי התקופה בתחפושות הילדים - חיפשתי את ילדיי הי"ו ל'אסירי עולם התורה' ואני מקווה שהם באמת יפנימו את קריטיות התקופה.

בתחילה חשבתי לחפש אותן לאסירות עולם התורה. אולם בעלי שיחי' טען שלפי איך שהוא מבין עדיין לא הגענו לתקופה בה מגייסים בנות בכפייה וגם לא נראה שיש פיתויים ומכסות על זה.

אולי תחפשי אותם לתמר שטייינמן?

או אולי לטרנד החדש חזונישניק עם .. .. .. .. ..

טלי אורח

טרולים , תתחילו להיות מתוחכמים יותר

..

30. חוסר תחכום הוא אחד המאפיינים הבסיסיים של טרול מצוי.

ר' נחמיה אורח

מה יש להוסיף - על התגובה של 'יהודי של פעם' שיא התחכום !

ציטוט יהודי של פעם אמר: צפיה בהודעה
    חוסר תחכום הוא אחד המאפיינים הבסיסיים של טרול מצוי.
    ועכשיו לגברת - לדעתי, תחפשי אותן לאסתר המלכה - ביטוי עמוק לקשר החזק בין התקופה העכשווית לתקופת אחשווירוש וכמובן, ה'מסירות נפש' כפי שהתבטא אצל הדסה הלא היא אסתר המלכה.

יש בעיה קטנה - היות וכפי הנראה במגילה אסתר הייתה שייכת לרוב מניין ובניין וקשורה לגדול הדור - שלא לדבר על זה שהיא הייתה ב'חצר המלך'
    ניתן להתגבר על הבעיות הללו - כפי שהתגברו על זה בתקופתנו - להתעלם !

מרן שליט"א אורח
    תחפשי אותם לאישה עם יראת שמים

רוזנדאל אורח
    ממש לא מחייב. רק הטרולים שלנו פה מטומטמים במיוחד.

נחמיה המיילל הנודע אורח

עם הארץ דאורייתא, כמו כל הנורבגים

ועכשיו לגברת - לדעתי, תחפשי אותן לאסתר המלכה - ביטוי עמוק לקשר החזק בין התקופה העכשווית לתקופת אחשווירוש וכמובן, ה'מסירות נפש' כפי שהתבטא אצל הדסה הלא היא אסתר המלכה.

יש בעיה קטנה - היות וכפי הנראה במגילה אסתר הייתה שייכת לרוב מניין ובניין וקשורה לגדול הדור - שלא לדבר על זה שהיא הייתה ב'חצר המלך'
    הידעת שרוב מנין ובנין של גדולי הדור בזמנו היו נגד מרדכי???

הידעת שמרדכי היה יחידי, ושבעים סנהדרין אחזו נגדו והלכו בעצמם לסעודת אחשוורוש?

הידעת שעם ישראל עשו הפגנות נגד מרדכי על כך שהוא לא כורע ולא משתחווה ומכניס אותם לסכנה?

מאיפה תדע, אם בתורה החדשה שלכם לא כתוב כלום חוץ מ'אני מאמין ברב שטיינמן ובבטן שלי'...

35. לפני שנה בדיוק, ערב הבחירות התקיימו מספר הפגנות למען אסירי עולם התורה

כמובן שהמון העם התנגד להפגנות בטענה ש 'אתם מעלים את לפיד בסקרים ' וכו'
    ואין מתאים יותר מערב פורים להביא את דברי התרגום שני על מגילת אסתר, בתקווה שכולם כאן מבינים ארמית.
    שם: Capture.jpg
צפיות: 438
גודל: 135.9 קילובייט

ר' נחמיה אורח

שמח ליבי בראותי אחד שעושה פוזות של למדן. ככה לומדים בישיבות ההשקפה ?

ציטוט נחמיה המיילל הנודע אמר: צפיה בהודעה

הידעת שעם ישראל עשו הפגנות נגד מרדכי על כך שהוא לא כורע ולא משתחווה ומכניס אותם לסכנה?

מאיפה תדע, אם בתורה החדשה שלכם לא כתוב כלום חוץ מ'אני מאמין ברב שטיינמן ובבטן שלי'...

ומה טענה על 'חצר המלך' ועל הקשר לגדול הדור ?

וכמו שאני עושה לתלמידי הרבים ( אני ר"ם כיתה ד' אחה"צ, לימודי חול ) אני יעודד אותך... יופי אתה בכיוון הנכון...

37. http://www.93fm.co.il/radio/170270/ ח"כ אשר: "לפיד עוד עלול להשתמש בהפגנות לחיזוק הקמפיין שלו" • האזינו19:45כ׳ בשבט תשע״ה 09.02.2015 אסתי פלד""

הערב (שני) ב'מהדורה המרכזית' ב'קול חי' בהגשתו של אבי מימרן התראיין ח"כ יעקב אשר מ'יהדות התורה'.
    ח"כ אשר התייחס לסקרים האחרונים בהם נראה כי 'יהדות התורה' מקבלת מעט יותר מנדטים מהסקרים הקודמים. כמו"כ התייחס אשר ל'תרדמת' בקמפיין הבחירות של 'יהדות התורה' ואמר כי קשה להחזיק קמפיין ארוך במגזר החרדי, ומאחורי הקלעים יש כבר פעילות רבה.
    עשו לייק לעמוד הפייסבוק שלנו ותישארו מעודכנים
    אשר הוסיף כי"אסור לנו להתבשם מהסקרים שצופים לנו 8 מנדטים, וגם לא להיכנס לדיפרסיה מהסקרים שצופים 6. הקמפיין הטוב ביותר זה השנתיים האחרונות".
    כמו"כ התייחס אשר להפגנות האחרונות של 'הפלג הירושלמי' אשר מוחים כנגד מספר בחורי הישיבות שנעצרו בגין אי התגייסותם לצה"ל – ואמר כי הדבר בהחלט לא תורם למגזר החרדי ואדרבה רק חסר לנו שיאיר לפיד יעשה בזה שימוש בקמפיין הבחירות שלנו – ויאמר 'הנה הצלחתי לגייס אותם'.

38. ציטוט אשת בן תורה אמר: צפיה בהודעה
    מחפשת רעיון.

היה באתר שלכם (כיכר ) תחפושת מאוד יפה של כתבת יתד נאמן
    רוצי מהר לחנות לקנות אביזרים לתחפושת
    נו, מהר מהר
    שלא יגמר

39. ציטוט נחמיה המיילל הנודע אמר: צפיה בהודעה

רק החצר מסתדר לו

בלבולי מוח אורח

גם מרדכי היה בסעודה

ציטוט נחמיה המיילל הנודע אמר: צפיה בהודעה

והסנהדרין לא הורו לתושבי שושן ללכת לסעודה.
    הם בכלל לא היו יכולים לדעת שיש שאלה כזו, שהרי הם לא גרו בשושן.
    מרדכי היה הרב היחיד של שושן, והוא אמר לבני עירו שלא ללכת לסעודה.

ר"מ אורח

ואשתי רמי"ת בצהרון של גן עירוני

( אני ר"ם כיתה ד' אחה"צ, לימודי חול )

אשת בן תורה אורח

מחפשת רעיון - במה להתחזק. להדגיש את השייכות לבני התורה

שלום וברכה.

ברוך ה' וזיכני לחיות לצד אברך בן תורה אמתי - עם כל המאפיינים. שייך למפלגת בני תורה, מנוי על הפלס, בקיא בחוק הגיוס לפרטיו, מקפיד לקרא את מאמרי ההשקפה, אינו מתייצב בלשכות השמד, לא אוכל שארית, מקפיד מאד לא לקנות אצל המפרסמים ביתד, שומע (בבין הסדרים) את קוו ההגנה, מהעשרה ראשונים בכינוסים השונים, עובר כל רבעון קופת חולים אחרת ( לפי ההוראות של הרב טרגר, בשם גדולי ישראל ), דופק במגילה אצל 'בשונאיהם', מדבר הרבה על השקפה, התחפש בפורים לרב שך, מתפלל רק במניין של עצניקים, עולה רבות לקבר הגרי"ש הגראמ"ש והחזו"א, מסביר לכל המעוניין על הסכנות הרוחניות שיש בהנהגת הגדולים.

תבינו, אני 'בת תורה' רצינית וחשוב לי להבין עם פספסתי משהו - מה אני יכולה להוסיף ?

אשמח לקבל עזרה ותודה רבה.

43. מצאת בסוף תחפושת?
    אם כן למה חיפשת אותן?

http://www.charedim.org/showthread.php?t=3921

פלוני אורח

עם סטיה כמו שלך, תרגישי עוד יותר טוב בלשוכבי

ציטוט אשת בן תורה אמר: צפיה בהודעה
    שלום וברכה.

ברוך ה' וזיכני לחיות לצד אברך בן תורה אמתי - עם כל המאפיינים. שייך למפלגת בני תורה, מנוי על הפלס, בקיא בחוק הגיוס לפרטיו, מקפיד לקרא את מאמרי ההשקפה, אינו מתייצב בלשכות השמד, לא אוכל שארית, מקפיד מאד לא לקנות אצל המפרסמים ביתד, שומע (בבין הסדרים) את קוו ההגנה, מהעשרה ראשונים בכינוסים השונים, עובר כל רבעון קופת חולים אחרת ( לפי ההוראות של הרב טרגר, בשם גדולי ישראל ), דופק במגילה אצל 'בשונאיהם', מדבר הרבה על השקפה, התחפש בפורים לרב שך, מתפלל רק במניין של עצניקים, עולה רבות לקבר הגרי"ש הגראמ"ש והחזו"א, מסביר לכל המעוניין על הסכנות הרוחניות שיש בהנהגת הגדולים.

תבינו, אני 'בת תורה' רצינית וחשוב לי להבין עם פספסתי משהו - מה אני יכולה להוסיף ?

רפו"ש

45. ציטוט אשת בן תורה אמר: צפיה בהודעה
    מחפשת רעיון - במה להתחזק. להדגיש את השייכות לבני התורה
    שלום וברכה.

תאמת ?
    את לא צכה להתחזק בשום דבר

הרבה הצלחה וכל טוב

דופק במגילה אצל 'בשונאיהם'

אני רואה זה תפס חזק מאד - http://www.charedim.org/showthread.p...7406#post17406

ולעניינו, דבר ראשון אל תסתובב/י פה. לך/י לשוכבי, שם תמצא/י נחת טרול/ית

קירי קירי אורח
    שלום וברכה.

תסתכל על עצמך במראה ועל חבריך בסביבתך.
    וכה יהיו דבריהם:
    ברוך ה' וזיכני לחיות לצד נורבגי אמיתי אמיתי - עם כל המאפיינים. קורא בדביקות יתד, כאיל תערוג, פרי חיים, עלון דברי שי"ח, עשרת הספרים שיצאו על מרן אוהב ישראל רשכבה"ג שליט"א, ושלשת הספרים שיצאו על מרן שר התורה שליט"א וברוך השם בקיא בהם בעל פה. שומע כל שעה עגולה לקו 'איילת השחר' ובזה בקיא בהליכות מרן וחי בצילו של משיח ה'. מאזין בקשב למרכז ההזיות. שולח למוסדות לפי הנחיות המטורף פרויליך. עובר לקופת חולים לפי הוראותיו של גודי או חלפוסקי. דופק במגילה בעץ (מוכן להתפשר אם העצניקים לא ידפקו בהמן). הולך מדי שבוע לסבב ברכות אצל מרנן ורבנן ולשאול כיצד מעשרים את המלח. מתקשר רק ממכשיר מוגן על ידי וואצפ. מדבר הרבה על כך שצריך לשמוע רק לזקני הדור, אבל מסביר תוך כדי דיבור שתקנות 'משמר התורה' הם חומרות בעלמא, ולכן אשתי נוהגת כנגד דעת הגר"ח והגרנ"ק. מטריד מפרסמים בהפלס. מציק בבית כנסת ל הרשעים. יום אחד מסביר בלהט למה מתווה הכותל זה הרע במיעוטו כדעת מרן, ולמחרת מסביר שזה נורא ואיום, ולמחרתיים מסביר שהעצניקים גררו את כולנו למאבק מיותר. יום אחד מסביר שאין בכלל גזירת גיוס ולמחרת מסביר שב"ה סוף סוף הגזירה התבטלה. יום אחד מסביר שעכשיו סופית מחרימים את המחוז החרדי ולמחרת מתגמגם ומנסה להסביר למה מנכ"ל החינוך העצמאי וראש ישיבת אור ישראל נפגשו עם מנהל המחוז. וזה רק על קצה המזלג אפשר להמשיך עוד ועוד עם הלילה.

אשת בן תורה אורח

אכתוב כמה רעיונות שעלו לי - מה אתם אומרים/ות ?

יש לי כסף מעשרות ואני לא יודעת במה להשקיע. מצד אחד, אני מנוייה להפלס, - אבל משלמת לעוד חמש מנויים - בשביל להחזיק את העיתון ( מכספי מעשר, כהכרעת הגדולים ) חשבתי אולי להוסיף עוד חמשה מנויים ?

מצד שני אולי עדיף לתרום למשפט של טריגר ? כדי שייצא זכאי.

ואולי לתרום להצלת עולם התורה מכל הגזירות ?

ואלי פשוט לתרום לחוברת נגד הציידים או נגד החרדקים או נגד גדולי ישראל ? ( מישהו יכול לתת לי טלפון לתרומה )

אני יודעת דבר אחד ברור - לא אתרום לקופות שמפרסמות ביתד ! ויהי מה !

עזרה רבותי. תזכו למצוות, ושתזכו להיות בני תורה המגויסים במערכה האדירה על נפש עוללנו צאצאנו וצאצאי צאצאינו עד ביאת המשיח שנזכה לקבלו ובראשינו העריקים על הסוסים והעגלות.

גימפל אורח
    איך אומרים טרול בלשון נקבה?

+ תגובה לאשכול
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
  • חלון צ'אט
    משתמשים פעילים: 0

• שים לב: N/A
    Loading...

הרשאות פרסום

• באפשרותך לפרסם אשכולות חדשים
  • באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים