+ תגובה לאשכול
תוצאות 1 עד 1 מ 1

אשכול: סרטון | דברי תורה מרתקים | סיפורים מחזקים | האוצר הגדול ביותר | הוכחות למציאות הבורא

1. סרטון | דברי תורה מרתקים | סיפורים מחזקים | האוצר הגדול ביותר | הוכחות למציאות הבורא

בס"ד

קישור ישיר לשיעור:

זה היה אחד השיעורים עם הכי הרבה נסיונות ומניעות לקיומו וצילומו. זה התחיל בכך ששקעתי בהכנת השיעור ושמתי לב לשעה רק ארבע דקות לפני מועד תחילת השיעור, ואז לקחתי את חפציי במהירות לכיוון ביהכ"נ בו מתקיים השיעור.
    רק לאחר שהגעתי לשם גיליתי שבמקום לקחת את השקית עם המצלמה והחצובה שהיו מונחים באותו מקום בביהמ"ד לקחתי שקית של מישהו אחר שהיו בה תפילין מרוב מהירות, אז ביקשתי מהרב שדרש שימשיך ללמד את הציבור עוד כמה דקות ובזמן הזה שבתי לביהמ"ד כדי להחזיר את התפילין שהיו בשקית ולקחת את המצלמה והחצובה כדי לצלם את השיעור לצורך זיכוי הרבים.
    הנחתי את המשקפים על הבמה כדי לנגב את כל הזיעה מהראש ואחרי שבאתי להחזירם ראיתי שאחת העדשות חסרה, ו-ד' עזר לי למצוא אותה מהר על אותה במה ולהחזירה למקום.
    בשלב מסוים מצאתי כתם מוזר על החליפה שלא היה עליה לפני כן וניסיתי לנגבו עם נייר טישו שמצד אחד ניקה ומצד שני הוסיף סיבים לבנים לכתם עד ששיפשפתי אז זה עם ביד ועם השרוול של החליפה עצמה עד שהכתם התנקה.
    כשניסיתי להתחיל לצלם המצלמה שלחה לי הודעה שהכרטיס חסום והצילום לא יכול היה להתחיל, ולאחר שהוצאתי את כרטיס הזכרון וראיתי שהכפתור הזעיר שמבדיל בין שני מצבים, שהראשון מאפשר כתיבה עליו והשני קריאה בלבד, היה באמצע ולחצתי עליו לכיוון אקראי, ולאחר הכנסתו שוב קיבלתי את אותה הודעה. הוצאתי שוב את הכרטיס ולחצתי על הכפתור הפעם לכיוון השני, ורק אז המצלמה התחילה לצלם, השבח לאל.
    התישבתי כדי להתחיל בשיעור וגיליתי עוד כתם מהסוג של קודמו וגם אותו ניסיתי לנקות במהירות. כנראה ד"ש מאחת היונים ששלחה גם ד"ש בשם בן זוגה על הדרך.
    ממש לפני ההתחלה ראיתי שאדם נוסף נכנס לביהכ"נ כשהוא עובר מול המצלמה וחשבתי שהוא מתכוון להצטרף לשיעור, ואז הבחנתי שהוא לוקח חפץ מסוים ותוך כדי שהוא יוצא החוצה הסביר לי שהוא חייב ללכת לאכול עכשיו. ואחרי כל אלה השיעור התחיל בשעטו"מ, ולאחר שהשיעור נגמר הבנתי למה היו כל המניעות האלה, ולמה הקול הפנימי אמר לי ללכת ולהביא את המצלמה כדי לצלם את השיעור ולא להתחילו ללא כל הקלטה. יתכן ואם היה לי מכשיר להקלטת קול הייתי נשאר ומסתפק בכך אך הרגשתי שזה הדבר הנכון לעשות.

השיעור עוסק בין היתר בנושאים הבאים:
    שמירת העיניים, "אֵין לַ-ד' מַעְצוֹר לְהוֹשִׁיעַ בְּרַב אוֹ בִמְעָט", לפום צערא אגרא, עמידה בנסיונות, "בְּבֵית אֱלֹקִים נְהַלֵּךְ בְּרָגֶשׁ", היחס הנכון בין הנשמה לגוף, המזון הרוחני שהנשמה זקוקה לו, לימוד תורה בעמל מתוך שקיעות בלימוד, אכילה בריאה, מי מברך את הקהל בברכת הכהנים ומה מסמלים הנעלים שהם מורידים? התפשטות הגשמיות, האדם הוא כלי וצינור להופעת אור האינסוף, מעלת מידת הענוה והסכנה שבמידת הגאוה, למי שחושב שהוא הכי חסר יש את הסיכוי הטוב ביותר להיות הכי מלא, הכנסת האורחים של אברהם אבינו, החכמה האדירה שגלומה בזרעים שנרקבים באדמה ומהם צומחים עצים שמצמיחים פירות עם עוד זרעים, ביטול העצמיות ממלא את האדם באלוקות, הק"ו שעשה יוסף הצדיק שברח מאשת פוטיפר, מה יעשה האדם כדי לשרוד בחבלי משיח, השרשת התורה והקדושה בקרב האדם, מעלת הלימוד בעמל, כיצד יכול האדם לדבק את מחשבתו ואורחות חייו לבורא עולם? מדוע רבו המנסים להכחיש את היהדות? תפילה ראויה מול תפילה בזויה, בני חיי ומזוני, הסיבות בגנן ראוי לבקש עוד בנים, התרגיל שעשו למי שנמנע מלהביא ילדים לעולם מחשש שלא יוכל לפרנסם, הפלא שלכל נברא יש בעולם את המזון לו הוא זקוק כדי להתקיים, האב מצווה על חינוך בנו, משפחות ברוכות ילדים, מערכת כיפת ברזל, "אֶלֶף לַמַּטֶּה אֶלֶף לַמַּטֶּה", "כִּי הוּא אֵל זָן וּמְפַרְנֵס לַכֹּל", רצון ההורים להעניק לילדיהם את הטוב ביותר, כיצד ההורים מקרינים ומשפיעים על ילדיהם, השפעת הרב עובדיה יוסף על ילדיו הצדיקים והחכמים, כשם שהאדם מצווה להאמין בבוראו כך הוא מצווה להאמין בעצמו, כשהבלוף בתפיסת העולם השקרית שעושר חומרי הוא המפתח לאושר ושמחה בחיים מתנפץ להם בפנים, כשהאדם מבין שהוא צריך לחשב מסלול מחדש, כל עוד הנר דולר אפשר לתקן, "צָמְאָה לְךָ נַפְשִׁי כָּמַהּ לְךָ בְשָׂרִי... כֵּן בַּקֹּדֶשׁ חֲזִיתִיךָ לִרְאוֹת עֻזְּךָ וּכְבוֹדֶךָ", מדוע כדאי להימנע מלומר "אני"? כיצד האדם יכול לגרום לכך שכל העולם יעבוד את ד' יתברך? כל החיות כלולות באדם ועליו לדעת להוציא את החיה הנכונה בזמן הנכון.

ברכה והצלחה לכל בית ישראל.
    נערך לאחרונה על ידי ברוך עינב; 09-12-19 בשעה 23:29.

+ תגובה לאשכול
  • חלון צ'אט
    משתמשים פעילים: 0

• שים לב: N/A
    Loading...

הרשאות פרסום

• באפשרותך לפרסם אשכולות חדשים
  • באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •