+ תגובה לאשכול
תוצאות 1 עד 3 מ 3

אשכול: שלום חדשה כאן וצריכה הכוונה ייעוץ ועזרה

1. שלום חדשה כאן וצריכה הכוונה ייעוץ ועזרה

שלום .
    אוליי מישהו או מישהי כאן בפורום המקסים הזה יכולים לעזור ?
    אוליי אפילו אוכל לקבל עצות או כיוון ..

בעלי ואני חוזרים בתשובה כבר 10 שנים . יש לנו 5 ילדים מקסימים , כולם לומדים בתלמודי תורה .
    בעלי שירת כלוחם בגולני , עשה מילואים כל שנה עד לפני שנה כשהוא סיים.
    בגלל המראות הקשים שראה וחווה במשך השירות הצבאי , איבחנו אותו כחולה פוסט טראומה . ( איבחנו רק לפני שנתיים , עד אז הוא סבל ולא הבננו ממה ..) .
    כתוצאה מהפוסט טראומה התפרצה אצלו מחלה שנקראת פסוריאזיס . אצלו זה ב 99% בגוף . ו דלקת פרקים וזיהום בדם.
    כל חיי הנישואים שלנו הוא עבד ופירנס אותנו בכבוד .
    אבל מלפני שנה המצב שלו הבריאותי והנפשי התדרדר.
    כל הגוף שלו מכוסה בפצעים והוא לא מצליח לתפקד במשך היום כי הוא סובל מסיוטים בלילה . הוא כמעט ולא יישן.
    הוא היה עובד בשיפוצים וכרגע לא יכול בגלל הפצעים .

אין ממש טיפול למחלה הזאת כי ברובה היא נפשית . אפשר רק להקל באמצעות משחות . אבל לו זה לא עוזר. הוא מתאשפז בזמןהאחרון אחת לשבועיים ומקבל טיפולי פוטוטרפיה למי שמכיר .. ברוך השם ילדתי לפני 3 חודשים תינוק מתוק .
    אנחנו פשוט נופלים לבור ולא מצליחים לעלות .
    צברנו חובות בחשמל במים , ובעל הדירה רוצה שנעזוב כי לא שילמנו 3 חודשים שכירות.
    ניסינו לפנות לעמותות אבל זה לוקח המון זמן. אנחנו בתהליך מול ביטוח לאומי לקבל בשבילו נכות וקצת עזרה לבית אבל גם זה לוקח המון זמן . אני עובדת במשק בית ובניקיון צימרים כדי שיהיה אוכל בבית . וזה גם לא מספיק.
    הלב שלי יוצא אליו ואני מתחילה לפחד על הילדים שלי שלא יהיה מה לאכול בבית . אין לנו משפחות שיכולות לעזור.
    בבקשה מי שיכול לתת לי עצה טובה מה לעשות אברך אותו לעולמים.

אחד מהשורה אורח
    צר לי לשמוע על מצבכם. גם אובדן פרנסה וגם מחלה בבית וגם את אחרי לידה, זה ממש לא קל...
    קודם כל אני רוצה לומר לך שלהרבה אנשים יש תקופה קשה בחיים, ובע"ה זה רק זמני וזה יעבור, ותראו הרבה ימים שמחים וטובים.
    מה שכדאי לעשות בינתיים:
    1. לפנות ל*כל* ארגוני הצדקה באיזור שלכם. יש ועד הרבנים לעניני צדקה, קופת העיר, ויש עוד. תסבירי להם את המצב ותבקשי עזרה דחופה, בד"כ כשמדובר במצב של אוכל וחשמל ומים - הם עוזרים. וגם תבקשי מהם עזרה למי לפנות.
    2. תפני לרב המקומי (השכונתי) ותשאלי אותו אם יש לו מישהו שיכול לעזור. בהרבה שכונות יש נשים שמתנדבות לעזור למשפחות שכרגע קשה להם.
    3. תגישי תביעה מול צה"ל, לפעמים שווה לקחת עו"ד שמומחה בתחום תמורת אחוזים (רק תמורת אחוזים. אין לך כסף לשלם עכשיו לעו"ד). נכות צה"ל זה הרבה כסף.
    4. לא יודע מה הגשת לביטוח לאומי, אבל את יכולה ללכת על 3 נכויות נפרדות, פיזי, נפשי, ואובדן כושר תעסוקה. וככה גם אם דוחים אחד מהם, את מקבלת את האחרים. תתיעצי עם מישהו שמתמצא טוב.
    5. דמי לידה קיבלת מביטוח לאומי?
    6. יש שכירות של משרד השיכון למשפחות במצב כלכלי קשה, במקרה הכי גרוע תוכלו לקבל מהם שכירות. אבל זאת פרוצדורה.
    7. בעלך זכאי לטיפול נפשי מטעם קופ"ח, זה יכול מאוד להקל עליו, גם את זכאית. תשאלי את הרופא בקופה.
    8. תפני ללשכת הרווחה באיזור המגורים שלך, ותשאלי אם את יכולה לדבר עם העובדת הסוציאלית. הם נותנים הרבה עזרה.

את נשמעת אשה עם הרבה כוחות שנחושה לעזור לך, לבעלך ולילדים. את תצליחי בע"ה. והתקופה הקשה תחלוף במהירות.

מזדהה איתך אורח

מניסיון בנושא

שמי נתי

אני בחור דתי היום וגם שירתתי בצוק איתן ונפצעתי..
    מה שהייתי ממליץ הוא קודם כל להגיש תביעה למשרד הביטחון בהקדם (אם אין אפשרות לבד אז ע"י עו"ד. ניתן גם מטעם הסנגוריה הציבורית)
    אם הוא נפצע במילואים אז לתבוע גם את מופ"ת (ביטוח לחיילי מילואים)
    לפנות במקביל לביטוח לאומי לדווח על כל המצב..אשמח לעזור יותר באישי
    [email protected]

+ תגובה לאשכול
  • חלון צ'אט
    משתמשים פעילים: 0

• שים לב: N/A
    Loading...

הרשאות פרסום

• באפשרותך לפרסם אשכולות חדשים
  • באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך