+ תגובה לאשכול
תוצאות 1 עד 6 מ 6

אשכול: סתם להבין משהו על החברה החרדית וחיילים

חייל אורח

סתם להבין משהו על החברה החרדית וחיילים

אני חייל לוחם מירושלים לקראת שחרור.
    ויש לי שאלה:
    הבנתי שאתם מעדיפים ללמוד תורה ולא להתגייס לצבא אבל אין לכם לפחות כבוד או הערכה עבור אנשים שמתגייסים לצהל ודואגים לביטחון שלכם?
    יש חרדים שלא עומדים אפילו בצפירה ביום הזיכרון ואני שואל את עצמי איך זה הגיוני שאנשים חיים במדינה שיש בה מלא פיגועים ויש לה מלא אויבים ואין להם כבוד אפילו םאנשים שמתו שניסו להגן על המדינה איך זה הגיוני?
    אני אשמח שמישהו יסביר לי

איתמר ד אורח

צודק

בזמן שעם ישראל היה יוצא למלחמות כשהיו 40 שנה במדבר היו כנגד כל אחד ואחד מישהו שלומד תורה כדי לברך ולשמור על החייל במלחמתו ..היום אין כנגד כל חייל מישהו שיושב ולומד תורה אז אנחנו בגירעון כבר לכן מי שלומד שילמד זה טוב..אבל מפה ולגדף ולחרף חיילי ישראל זה פשע ..לעמוד בצפירה זה אחדות אבל מנהג גויים עדיף אם כבר עומדים לקרוא פרקי תהילים כי רק זה מה שעוזר לאדם שנפטר מן העולם

העגלה המלאה אורח
    אני אסביר לך, אבל צריך להתחיל מההתחלה.

מה אתה בכלל עושה בארץ ישראל, ומה הקשר שלך אליה? מי אמר לך שזו הארץ שלך, ולא של הערבים למשל? הרי אפשר להניח שסבא שלך לא נולד בה. אה, אתה יהודי. ובכן, מנין לך שהיא שייכת לעם היהודי, ומה המשמעות בכלל של להיות יהודי?

אז אתה אומר כתוב בתורה? בוא נראה מה כתוב בתורה, כי יש פה עסקת חבילה. "אם בחוקותי תלכו ואת מצוותי תשמרו... ונתתי שלום בארץ". הארץ נתנה לאבותינו בתנאי שנקיים את התורה. היא אינה סובלת עוברי עבירה. אנחנו החרדים שומרים את התורה (לפחות משתדלים), מבחינתינו היה צריך להיות פה שלום. אבל יש בארץ רוב חילוני שמחלל שבת שעל זה התורה אומרת "מחלליה מות יומת", ושעושה כל תועבה. בגללכם כל הצרות מהערבים. אז בבקשה... תגנו עליה אתם. למה אנחנו צריכים לתקן את מה שאתם מקלקלים? לא מספיק שאנחנו סובלים בגינכם?

התורה מגינה ומצילה. איננו זקוקים להגנתכם! להפך, לומדי התורה מגינים עליכם, ורק בגללם יש לכם זכות קיום בארץ והצלחה בקרב!

ואם אינך מאמין בתורה, אז יאלה, עוף מהארץ. מה הערבים אשמים בסיפורים שאתה מספר לעצמך ובדמיונות הלאומיים שפיתחת. כי ללא התורה אינך שונה מהצוענים, נוודים שפלים בני בלי ארץ.

מדינת ישראל היא ישות של מרידה במלכות שמים. כל מטרתה לעקור את התורה מישראל. אנחנו לא מתכופפים למרותה ולא סובלים את עולה. צה"ל הוא כור היתוך לאומי כפרני, ומקום של פריצות מוסרית. ועם זה באים להגן על עם ישראל ובוטחים בגאווה בכח הזרוע, ולא בריבונו של עולם. צה"ל מנסה לכבות פה שריפות בבנזין, כמה קונטרפרודוקטיבי.

מבחינתינו היה בסדר גמור לו נשארנו תחת שלטון בריטי עד ביאת המשיח, והיינו מנהלים חיים נוחים של חרות אישית וחופש דת בדיוק כמו אחינו היהודים שבסקוטלנד, גיברלטר ואיי קיימן.

ודבר אחרון אבל חשוב, מי הכניס לך לראש את ההשמצה הנתעבת הזאת? יש לנו הערכה עצומה ליהודי האידיבידואל שמשליך נפשו מנגד למען הצלת אחיו, כיהודי. וזאת ללא קשר לפלטפורמה ממנה הוא פועל. אבל מי שנהרג למען "המדינה" הציונית נטו, למען "הארץ" ו"המולדת" - מת לשווא. בדיוק כמו לוחם המחתרת הבאסקית או האירית.

דניאלוס אורח

אני יגיד בדיוק למה

אתה חייל כן. נשמע לך הגיוני שאתה תינוק בן יום ולפתע 7 בריונים בני 18 פלוס תוקפים אותך ולמרות הכל אתה מנצח אותם? זה נשמע הגיוני? זה דוגמת הוכחה לקטני אמונה כמוך שחושבים שכוחם עשה להם את החיל הזה. רק המלך למעלה עשה את החיל הזה! גם אני ישאל אותך איפה הכבוד שלך לתורה שמגינה עלייך? למה אתה כן עומד בצפירה אבל לא קורא ברכה שלישית בברכת המזון לזכר הרוגי בייתר? איפה הזקן שלך בס0ירת העומר לזכר תלמידי רבי עקיבא. לא חייבים לך כלום.

5. אדיר ביותר.
    כל מילה בסלע

רוצה באמת אורח

אכן כן

כתוב בגמרא שלוש תנאים בשביל להיכנס לארץ אחד מהם זה לא לכבוש אותה אחרי חורבן הבית ומי שכבש אותה שיאכל את הדיסה שלו

+ תגובה לאשכול
  • חלון צ'אט
    משתמשים פעילים: 0

• שים לב: N/A
    Loading...

הרשאות פרסום

• באפשרותך לפרסם אשכולות חדשים
  • באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •